Як контролювати свою вагу.

Наявність надлишкового ваги не тільки знижує якість життя, самооцінку, підвищує ризик невдач на особистому поприщі і в кар'єрі - зайві кілограми позбавляють вас здоров'я. Щоденний, ретельний і регулярний контроль ваги допоможе зберегти молодість, здоров'я і красу.
Інструкція
1
Обчисліть свою ідеальну вагу. Індекс маси тіла розраховується як відношення маси тіла в кілограмах до росту людини, помноженому на два. Порівняйте свій показник з нормативної таблицею, і ви визначите, чи дійсно у вас є надлишкова вага. Намагайтеся завжди стежити за вагою, допускаючи невеликі коливання в межах дозволених величин.
2
Якщо ви намагаєтеся обмежувати себе в харчуванні протягом тижня, а у вихідні різко «завантажуєтеся», дозволяючи собі шкідливу їжу у великих кількостях, то ваш вага буде тільки збільшуватися. Намагайтеся не позбавляти себе продовольчих солодощів, але робіть це не тільки у свята і вихідні - можна і в середині тижня дозволити собі шматок торта, але дуже маленький. На вихідні заплануйте проведення розвантажувальних днів - це відмінний інструмент для контролю ваги .
3
Стимулюйте себе красивою одягом меншого розміру, позбавляйтеся від того, що стало вам занадто велике.
4
Їжте правильно - нема перед телевізором або комп'ютером, а за красиво сервірованим столом, в приємній компанії. Виходячи з-за столу, ви повинні відчувати легке відчуття голоду. Після основного прийому їжі та перед десертом зробіть перерву - приберіть зі столу, помийте посуд, відверніться. Можливо, ви і зовсім забудете про десерт або відчуєте достатнє насичення. Їжте невеликими порціями, але часто. Візьміть на озброєння принципи харчування і раціон жителів тих країн, де найменше повних людей - спробуйте східну, японську, китайську кухні.
5
Змініть своє ставлення до їжі - сприймайте її як засіб забезпечення життєдіяльності, а не як вічне джерело задоволення.
6
Користуйтеся десертними тарілками. Якщо у вас не виходить їсти меншими порціями, то просто змініть свій посуд - десертні тарілки можна використовувати як мірило потрібного обсягу їжі за один прийом.
7
Виключайте зі свого раціону шкідливі продукти поступово - спочатку цукерки, потім булочки, торти, цукор і т.д. Замінюйте цукор медом, сухофруктами, фруктами і т.д.
8
Їжте більше фруктів і овочів - вони викликають почуття наповненості шлунку і допомагають функціонуванню кишечника.