Як використовувати чистотіл.

Чистотіл вважається доступним, універсальним і ефективним лікарським засобом - його використовують для лікування шкірних захворювань, ран і ударів, внутрішніх органів, запальних та алергічних хвороб і т.д. Використовувати рослину потрібно правильно.
Інструкція
1
Якщо ви використовуєте чистотіл в рецептах народної медицини, то строго дотримуйтеся рекомендованої дози і способу приготування лікувальних препаратів. Тривале застосування чистотілу також неприпустимо через високу активності діючих компонентів. Якщо ви готуєте настій, то пам'ятайте про те, що разова добова доза становить не більше чайної ложки для дорослої людини, яка завжди розбавляється в склянці води. Пити розчин не можна залпом, слід розподілити цю кількість на весь день. Сік чистотілу потрібно вимірювати краплями і часто потрібно розводити водою.
2
Свіжий сік чистотілу можна закопувати в носові ходи при лікуванні захворювань носоглотки - його можна отримати, надломив стебло рослини. Якщо ви плануєте вжити сік чистотілу всередину для лікування захворювань шлунка, то чайну ложку свіжого соку потрібно розбавити кип'яченою водою (один стакан). Соком чистотілу корисно змащувати обличчя, особливо при вугрової висипки і запальних явищах - наносите його як маску, на кілька хвилин, потім змивайте водою. Після перших процедур роздратування може збільшитися, зате згодом вугрів стане менше. Шкірні проблеми у вигляді бородавок, екземи, грибкових захворювань, герпесу та інших порушень цілісності поверхневих тканин, також лікуються натиранням болячок соком чистотілу. Сік рослини добре вбирається і не потребує фіксуючою пов'язці - висихаючи, чистотіл утворює на шкірі тонку захисну плівку, попереджаючи проникнення бактерій в тканини.
3
Настій чистотілу готують на водяній бані, нагріваючи протягом декількох хвилин, попередньо заливши суху або свіжу траву окропом. Настій чистотілу має жовчогінну і послаблюючу дію, може знімати больові відчуття, приймають його до їжі. Прийом настою слід проводити протягом одного або двох місяців - тільки в цьому випадку можна домогтися значного результату.
4
Чистотіл часто комбінують з іншими лікарськими травами: разом з деревієм він успішно справляється з бронхітами, в комбінації з триколірної фіалкою лікує псоріаз.
5
Спиртові настої чистотілу приймають при наявності онкологічних захворювань.