Як робити сидр. грушевий сидр Як зробити смачніше.

Сидр , слабоалкогольний напій з яблук, здавна популярний в Англії, Франції, Німеччини, Іспанії. Його готують з спеціальних сортів яблук, смак напою в різних країнах різний: від терпкого і сухого англійського сидру, до солодкого іспанського.
Вам знадобиться
 • Для сидру з солодких яблук:
 • - 1 кг стиглих солодких яблук;
 • - 1 склянки малини, суниці або шипшини;
 • - 1.5 ст. цукру.
 • Для сидру з кислих яблук:
 • - 5-6 кг кислих яблук;
 • - 5 склянки цукру;
 • - 25 г дріжджів.
 • Для грушевого сидру:
 • - 5-6 кг кислих або не дуже солодких груш (4-4.5 л соку);
 • - 5 склянок цукру;
 • - 25 г дріжджів.
Інструкція
1
Сидр з солодких яблокПріготовьте винну дріжджову розводку. Візьміть 1 стакан малини, суниці або шипшини (Не мийте ягоди!), Ретельно подрібніть їх, закип'ятіть 0.5 склянки води, злегка остудіть (окріп не потрібний) і залийте ягоди, додайте цукор. Закрийте ємність з виною дріжджовий розводкою кришкою і витримайте не менше 3 днів в темному місці і при температурі 20оС. Не забудьте перемішувати розводку раз на добу.
2
Візьміть 1 кілограм свіжих стиглих солодких яблук, вимийте, видаліть живці і листя, виріжте серцевину, подрібніть за допомогою блендера, або дуже дрібно порубати ножем. Візьміть чисту і суху емальований посуд, скляні бутлі або ж дерев'яний бочонок, засипте туди подрібнені яблука, додайте винну дріжджову розводку і залиште в теплому приміщенні на 2-3 дні, щоб яблука забродили.
3
Отожмите сброженную мезгу за допомогою ручного преса або шматка складеної у багато разів марлі, сік злийте в чистий емальований посуд, пропарений бочонок або стерилізовану скляну ємність і поставте в холодильник, в льох або на льодовик.
4
Сидр з кислих яблокВимойте яблука, видаліть живці і серцевину, дрібно наріжте, покладіть в каструлю. Залийте водою так, щоб покрити яблука на 1-2 сантиметри, настоюйте 2 тижні, помішуючи раз на добу. Процідіть і нагрійте рідина, але не кип'ятіть. Додайте цукор і дріжджі, перелийте в щільно закупорює ємність, закупорте і поставте в тепле місце для бродіння.
5
Перелийте в дерев'яний бочонок або емальований посуд, як тільки рідина заграє. Запечатайте ємність, як тільки бродіння припиниться. Залиште на 6 місяців в холодному місці, розлийте по пляшках.
6
Грушевий сидр Переберія груші, виберіть зрілі, покладіть в тепле місце, поки вони не размягчатся. Вимийте, видаліть живці, листя і серцевину, розімніть до стану пюре. Відіжміть сік за допомогою ручного преса, процідіть через складену в кілька разів марлю, перелийте в чистий посуд, поставте в тепле місце, дайте заграти.
7
Відстежите момент, коли бульбашки піднімуться до поверхні, а осад осяде на дні. Перелийте сидр в дерев'яний бочонок або емальований посуд, щільно закрийте і поставте в прохолодне місце - холодильник, льох, льодовик - на 6-7 місяців. Процідіть і розлийте по пляшках.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=x4H-m2NsK20
Зверніть увагу
Грушевий сидр - алкогольний напій з збродженого соку груші. Він схожий на яблучний сидр як по процесу виробництва, так і за аналогічними параметрами, наприклад, вміст спирту - від 5 до 8,5 об.%.
Корисна порада
Необов'язково відправлятися в подорож по Європі, щоб спробувати справжній сидр. Розглянемо два способи, як зробити сидр в домашніх умовах, незважаючи на злісний клекіт монопольних виробників і професійних сомельє. А ще продають Грушеве сидр.