Як грати на горні.

Горн, в перекладі з німецької мови означає «ріг». Цей музичний інструмент є основоположником всіх сучасних мідних духових інструментів. Він володіє найпростішим будовою, виконаний у формі латинської букви U і відрізняється від труби тим, що канал ствола в горні коротший, широкий, а мундштук за формою нагадує чашу.
Інструкція
1
З горна, як з інструменту можна витягти тільки одну ноту в одному варіанті. Це пов'язано з тим, що в горні , на відміну, наприклад, від труби, відсутній спеціальний вентильний механізм, який може міняти видобувні інструментом звуки на 0,5 - 1 - 1,5 тони, що істотно обмежує можливості гри на ньому. Можливості гри на горні обмежені відтворенням нот тільки натурального звукоряду, що значно обмежує можливості інструменту.
2
Невеликі виконавські можливості горна компенсуються легкістю гри на ньому. Для того щоб грати на цьому музичному інструменті, потрібно всього лише кілька тренувань. Основним завданням навчається є вдихнути грудьми якомога більше повітря і дути сильніше.
3
Навчання грі почніть з освоєння правильного положення язика і губ. Зробіть гімнастику, потренуйтеся набирати повітря грудьми, а не животом. Потім складіть губи в трубочку, а мова - «човником», притиснувши його до нижніх зубів. Наберіть повітря і сильно дуньте в горн. Не роздувати щоки. Повітря повинен «йти» з легких. Якщо звук перерветься, значить, ви допустили помилку. Повторіть вправу, варіюючи силу видиху.
4
Висота звуку при грі на цьому музичному інструменті може варіюватися за допомогою амбушюра - тобто певного положення губ, і напруги особливим чином м'язів рота, яке легко напрацьовується при грі. Правильне положення губ при грі на горні , як і на інших духових інструментах, можна визначити проголошенням складу «дім».
5
Через своїх невеликих можливостей горн в оркестрових виступах зазвичай не бере участь. Застосування горна зазвичай обмежується його функцією як сигнального інструменту - в армії, раніше - в піонерських таборах часів СРСР, історично - під час полювання.