Як відлити солдатика. солдатики з скульптурного пластиліну.

Мініатюрна постать, що представляє воїна або солдата відома світу з незапам'ятних часів. У середні століття з їх допомогою моделювали дії бойових битв, навчаючи військовому мистецтву спадкоємців престолів і надихаючи їх на подвиги. В даний час олов'яні солдатики є гордістю колекціонерів і предметом втілення фантазії людей, що захоплюються литтям.
Вам знадобиться
  • - Гіпс;
  • - сплав вісмуту;
  • - струбцини;
  • - кисть;
  • - стека;
  • - пластилін;
  • - дріт;
  • - ціанакрілатний клей
Інструкція
1
Зробіть ескіз. Виготовляючи його, ви зможете вирішити, які елементи краще відливати разом, а які виконати окремо і змонтувати на готової фігурці. Використовуйте для ескізу скульптурний пластилін, оскільки він більш твердий і тугоплавкий, ніж той, що призначений для дитячих розваг.
2
Для скелета пластилінової фігурки зігніть дротяний каркас. Це дозволить задати скульптурі правильні пропорції. Згинайте алюмінієвий дріт так, щоб скручений ділянку дорівнював висоті тулуба разом з головою, а кінці, що залишилися вільними, відповідали довжині нижніх кінцівок. До кожної ноги додайте ще по 2 см.
3
Прикріпіть ноги до дерев'яного бруска, щоб скульптуру було зручніше ліпити. Фігурка буде виглядати більш природно з руками, зліпленими і відлитими окремо. Каркас для руки являє собою шматочок дроту, зігнутий в місці ліктя. Також не забудьте для зручності ліплення залишити вільний шматочок дроту, за який можна було б тримати деталь.
4
Щоб дерев'яна стека менше при ліпленні прилипала до пластиліну, просочіть її гарячим машинним маслом. Поступово нарощуйте пластилін з різних сторін каркаса, відсікаючи, де потрібно, зайве кількість матеріалу. У підсумку основні елементи повинні якомога точніше відповідати задуманим при розгляданні фігури з будь-якого ракурсу.
5
Приділяючи достатньо уваги кистей рук та особі майбутнього олов'яного солдатика , не забувайте позначати лікті, коліна, зап'ястя. Ці частини підкреслюють контур, навіть перебуваючи під одягом. Одяг ліпіть як можна тонше, щоб м'язи персонажа під нею виглядали більш природно.
6
Форму для лиття зробіть з Віксінти або гіпсу. Перший являє собою силіконову гуму і допомагає повторити найдрібніші деталі. Еластичність матеріалу дозволяє витягти виливок навіть при заглибленні деяких її частин у вертикальну поверхню форми. Для лиття з олова найбільш підходять термостійкі віксінти.
7
Робити форму краще з двох половинок. Відокремте модель від підставки, нанесіть вістрям ножа лінію роз'єму половини форми. На скельці виконайте подобу кювети, обмеживши обсяг майбутньої форми рамкою з пластиліну. Розведіть гіпс, взявши 1/3 частина порошку і 2/3 води. Залийте розчин на скло. На частину форми, готову до занурення, пензликом нанесіть гіпс або Віксінт. Притопити модель в розчин до лінії роз'єму і тримайте її, якщо вона норовить опуститися глибше, поки гіпс не почне схоплюватися.
8
Перед тим, як ви почнете заливати другу половину, промажте розділовий шар консистентним мастилом до утворення рівного блиску на поверхні. Після вилучення форми з затверділого гіпсу доробіть її, відзначаючи більш дрібні деталі. З боку ніг майбутньої фігури прорежьте в гіпсі отвір для заливання металу і випори для видалення повітря. Дайте формі кілька днів просохнути перед відливанням.
9
Чисте олово для лиття не використовується, краще застосовуйте сплави вісмуту. Скріпіть форми струбциною, розігрійте метал на плиті до утворення плівки кольору соломи і влийте в форму. По готовій литві виконайте обробку, імітуючи тонкої гравіюванням дрібні елементи. Окремі деталі приклейте до фігурки ціанакрілатним клеєм.