Як забетонувати майданчик. Як зробити майданчик для авто на дачі.

Коли будівництво будинку йде до завершення, підходить час подумати про благоустрій ділянки. Напевно вам захочеться обладнати зону відпочинку, прокласти доріжки, підготувати зручне місце для стоянки автомобіля і пр. Все це передбачає бетонування майданчиків різних форм. Можна, звичайно, їх заасфальтувати, але укласти асфальт самостійно вам навряд чи вдасться, та й з естетичної точки зору бетонування переважніше.
Інструкція
1
Спочатку, за допомогою кілочків і мотузки, розмітьте місце і форму площадки. Приберіть родючий шар грунту і на час складують. Надалі ви знайдете йому гідне застосування - використовуєте для пристрою теплиць, грядок і т.д. Глибина обраного шару повинна бути близько 25см (якщо не плануєте розміщувати на ній КамАЗ) .Определіте, чи будуть проходити під майданчиком будь-які комунікації. Якщо так, то закладіть для них «футляри» з труб або коробів. Грунт розрівняйте і злегка утрамбуйте.
2
Тепер приступайте до пристрою піщано-щебеневої подушки - підставі майбутнього майданчика або доріжки. Її товщина залежить від очікуваної навантаження - чим вище навантаження, тим більше товстий шар піску, щебеню та бетону повинен бути. Спочатку отсипьте шар піску товщиною 10см. Зволожите його і утрамбуйте. Потім шар щебеню такої ж товщини. Його також полийте і ретельно ущільните.
3
Заздалегідь зробіть опалубку у вигляді прямокутника зі сторонами 1 м і 1,5 м. Для її виготовлення візьміть обрізну дошку товщиною 20-25мм, шириною 7-8см (можна використовувати б/у дошки). Встановіть опалубку на щебеневий шар так, щоб верхній край дошки виступав над рівнем землі на 2-3см. Правильність установки перевірте рівнем. Укладіть всередину арматурну сітку.
4
Приготуйте бетонний розчин з цементу, піску і води в пропорції 1: 3 і залийте його всередину опалубки. Розчину покладіть трохи більше верхнього краю дошки опалубки. Трамбуванням (можна взяти товсту 50-й мм дошку довжиною 1,2м) вирівняйте шар бетону по верхньому краю дошки. Якщо залишилися порожнечі, додайте розчин і повторно розрівняйте. Дайте трохи затвердіти і засипте шаром вологої тирси або дрантя. Аналогічним чином залийте наступний прямокутник, доти, пака вся площу не буде залита рівним шаром бетону. Дошки, залишені усередині площадки, виконуватимуть функцію компенсатора при температурних розширеннях і не дадуть бетону зламатися при переході температури з плюса на мінус і навпаки.
5
Протягом 3-х днів воложіть тирсу для того, щоб поверхня бетону не розтріснулася при висушуванні. Коли бетон зміцніє, по зовнішнім сторонам майданчики приберіть дошки опалубки і встановіть бордюр.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Xy8ZRtC7k4s
Корисна порада
Добре на підставу майданчики (до піщаного шару) укласти плівку, яка пропускає вологу тільки в одному напрямку.