Як провести перевірку на віруси, якщо операційна система заблокована.

Віруси і троянські програми представляють дуже серйозну загрозу. У більшості випадків з ними справляються антивірусні програми, але іноді користувач стикається з ситуацією, коли через проникла на комп'ютер троянської програми операційна система виявляється заблокованою.
Інструкція
1
Операційну систему зазвичай блокують «трояни-вимагачі». При зараженні подібної троянської програмою робота комп'ютера блокується, з'являється вікно з пропозицією ввести для розблокування код. Даний код пропонується отримати після відправки деякої суми на вказані в повідомленні реквізити.
2
Якщо ви зіткнулися з подібною формою шахрайства, ніколи не йдіть на поводу у вимагачів і не висилайте їм гроші, хоча б тому, що немає ніякої гарантії, що вам дійсно пришлють код. Крім того, саме користувачі, висилаються гроші, підтримують і стимулюють даний спосіб шахрайства.
3
У тому випадку, якщо у вас на комп'ютері встановлено дві операційні системи (такий варіант дуже зручний і корисний), завантажити в інший ОС і зайдіть на сайти виробників антивірусів. На них ви зможете знайти багато існуючих коди для розблокування. Наприклад, загляньте сюди: https://www.drweb.com/xperf/unlocker/
4
Навіть якщо операційну систему вдалося розблокувати, на комп'ютері залишаються сліди присутності троянської програми, що може викликати певні проблеми. Скористайтеся безкоштовними утилітами від виробників антивірусних програм для очищення комп'ютера. Наприклад, цієї: http://www.freedrweb.com/cureit/
5
Якщо у вас немає другої операційної системи або можливості вийти в інтернет з іншого комп'ютера, залишається два варіанти. Перший, найкращий - встановіть другу ОС. Якщо у вас два або більше жорстких дисків, встановіть її на один з вільних. Якщо диск один, розбийте його на два за допомогою утиліти Acronis Disk Director. Вам знадобиться утиліта, що працює з інсталяційного диска. Встановивши другий ОС, ви зможете зайнятися відновленням основної операційної системи.
6
Другий варіант відновлення пов'язаний з використанням Live CD - диска з операційною системою, завантажується безпосередньо з компакт-диска. Зазвичай це трохи урізана, але цілком працездатна версія Windows XP. Завантажившись «під неї», ви зможете зайти на сайти виробників антивірусних програм і спробувати розблокувати комп'ютер.
7
Якщо, незважаючи на всі спроби, розблокувати ОС не вдалося, залишається один варіант - завантажившись з другої операційної системи або Live CD, зберегти всі важливі дані, після чого відформатувати диск із заблокованої ОС і встановити її заново. При форматуванні вибирайте повне форматування, а не очистку заголовків. Після установки нової операційної системи відразу ж встановіть антивірусну програму і обновіть її бази.