Як зшити жіночі шорти.

Шорти , як і брюки, були запозичені з чоловічого гардероба давно і надовго. Їх носять як влітку, так і в прохолодну пору року, на пляж і в офіс. Використовуючи одну й ту ж викрійку шорт, можна зшити найрізноманітніші моделі для роботи і відпочинку.
Вам знадобиться
  • - 60-80 см тканини;
  • - нитки в тон тканини;
  • - застібка-блискавка довжиною 12 см;
  • - 1 гудзик;
  • - флізелін;
  • - швейна машинка.
Інструкція
1
Підберіть тканину. Для пошиття шорт підійдуть легкі брючні тканини: габардин, креп, папійон, льон, трикотаж і так далі.
2
перезніміть викрійку шорт з журналу за допомогою кальки або побудуйте її за своїми мірками на основі базової викрійки брюк.
3
Паперову викрійку розкладіть на тканині, складеної вдвічі лицьовою стороною всередину. Контури деталей обведіть Кравецьким дрібному, розмітьте припуски на шви: на подгибку низу 3-4 см, з іншим зрізам - 1,5 см. Виріжте деталі по викресленим лініях.
4
Деталі пояса, клапанів кишень продублюйте флізеліном. Приклейте його теплою праскою до тканини і виріжте по контуру.
5
Спочатку сколіть лінії виточок і стачайте їх на машинці, причому у вершини закріпку шва не робитимете а зав'яжіть нитки на вузлик. Заутюжьте виточки до середини.
6
Обмітайте припуски на бічні шви на задніх і передніх половинках і зрізи мішковини кишень. Приколіть вздовж входу в кишеню на кожній деталі переду і заду мішковини, поєднавши поперечні мітки. Прітачать їх близько до розмічених лініях швів.
7
Виконайте бокові шви, при цьому залиште незашітие входи в кишеню. Стачайте мішковини кишень. Кожну половинку складіть лицьовою стороною всередину і стачайте кроковий шов.
8
Вкладіть штанини шорт один в одного, сумістите всі лінії швів і стачайте до мітки застібки.
9
Найскладніше вшити застібку-блискавку, але якщо виконати все за інструкцією, то все вийде. Обтачку правого краю приколіть до правого краю розрізу і прітачать зверху уздовж середини переду до позначки. Нижній зріз обтачки відверніть вгору і приутюжьте. Лівий край розрізу заутюжьте на виворіт і приколіть до тасьмі блискавки впритул до зубчикам, змітайте і прітачать на швейній машинці.
10
Обтачку правого краю розрізу приколіть до іншої частини застібки, що не прихоплюючи тканина передньої половинки. Блискавку прітачать до обтачке. Прокладіть вздовж розміченій лінії декоративну строчку на правій половинці, трохи прихоплюючи обтачку.
11
Стачайте бічні зрізи на поясі. Складіть лицьовими сторонами всередину верхню (продублювати флізеліном) і нижню частини пояса, стачайте бічні і верхній зрізи. Куточки зріжте навскоси близько до рядку. Припуски швів також зріжте.
12
На внутрішній частині пояса обробіть оверложним швом нижній зріз. Зовнішню частину накладіть на шорти, сколіть і прітачать. Виверніть на лицьову сторону. Верхній край шорт отстрочите в шов приточування пояса.
13
На правій стороні обмітайте петлю, використовуючи спеціальну лапку для швейної машинки або петельним швом вручну. На лівій пришийте плоску гудзик.
14
Обмітайте припуск на подгибку низу, заутюжьте на виворітну сторону і підшийте потайними стежками. Готові шорти отутюжьте.