Як випаять smd.

Якщо ви займаєтеся електронікою та/або ремонтом електронної техніки, то час від часу доводиться стикатися з необхідністю випоювання мікросхем SMD. Даний процес необхідно проводити вкрай акуратно, щоб не пошкодити пристрій. Для вирішення даного завдання може бути вибраний один з відомих способів.
Вам знадобиться
  • - паяльник;
  • - термофен;
  • - пінцет.
Інструкція
1
Візьміть оплетку і приберіть з ніжок мікросхему SMD зайве олово. Візьміть тонкий дріт діаметром менше 0,3 мм. Якщо у вас такої немає, то можна просто розібрати на складові елементи багатожильний провід. Далі просуньте дану дріт під ніжки мікросхеми, яку необхідно випаять.
2
Скористайтеся тонким пінцетом, щоб було легше виконати цю частину. Після того як дріт буде протягнута, її необхідно закріпити. Приміром, припаяйте її акуратно до непотрібної деталі плати або намотайте на найближчий штекер. Це необхідно для того, щоб надалі не турбується про те, що дріт вискочить і зіпсує роботу.
3
Розігрійте паяльник приблизно до 230 градусів. Натягніть дріт і підігрівайте по черзі всі ніжки мікросхеми. Таким чином, від'єднайте одну частину Випаяти одну частину мікросхеми. Повторіть дану процедуру з другою половиною. Коли ніжок залишиться мало для випоювання мікросхема може деформуватися, що може зашкодити її конструкцію.
4
Спробуйте притримувати її рукою. Після того як процес буде закінчений, візьміть у руки мікросхему і пінцет і вирівняйте всі ніжки. При необхідності скористайтеся розігрітим паяльником, щоб прибрати залишки олова.
5
Скористайтеся термофеном для випоювання мікросхеми SMD. Для цього необхідно перевернути плату і прогріти її. Постарайтеся не перегріти пристрій, щоб не пошкодити інші робочі деталі. Таким чином розігріваються ніжки мікросхема до того моменту, поки вони спокійно не від'єднуйте допомогою звичайного пінцета. Після цього нагрійте паяльник і очистіть мікросхему від залишків олова.
6
Пам'ятайте, що перед тим як приступити до випаюванню мікросхеми, її необхідно знежирити. Для цього промийте плату в розчині ацетону. Подібну операцію необхідно проводити і під час роботи з паяльником, якщо доторкнулися до чіпу руками. Це дозволить запобігти можливій поломку.
Якщо вам знадобилося випаять кілька деталей, конструкція яких складається з великої кількості контактів, необхідно слідувати деяким основним аспектам. До таких деталей відносяться мікросхеми, рядкові трансформатори, змінні резистори і т.д.
Вам знадобиться
  • - електричний паяльник;
  • - котушка з мідною опліткою;
  • - оловоотсос.
Інструкція
1
Один з найбільш доступних способів однорідного вилучення радіодеталей з принципових схем - використання мідної обплетення. Вона являє собою мережу тонких проводів (мідних). Зазвичай оплетку можна зустріти в будь-якому магазині з радіодеталями на пластиковій котушці.
2
Обшивка є корисною лише в тому випадку, коли необхідно «забрати» велику кількість крапель припою з деталі, яку потрібно випаять. Чому ж використовується саме мідь і з'єднання «мережа». При нагріванні паяльником мідь не розплавиться, а мережа має вбирати ефектом, немов петельки махрового рушника.
3
Напевно вам відомо, що будь-який товар може бути як хорошого, так і поганої якості. Іноді зустрічається обплетення, яка за зовнішнім виглядом нагадує сплюснутий лист остролістового рослини. Така обмотка вважається неякісною. Швидше за все, дана котушка знизить продуктивність роботи, тому її необхідно трохи поліпшити. Для цього скористайтеся будь-яким гострим предметом і злегка розпатрати обмотку.
4
Для розм'якшення основний дроту рекомендується пролудіть її спеціальним каніфольним розчином, наприклад, рідким флюсом. Також можливе використання грубої кусковий каніфолі - її потрібно більше і ефект буде менш помітним. Єдиним мінусом даної технології є постійний витрата мідної обплетення.
5
Аналогом котушок з опліткою може стати прилад «Оловоотсос». З назви цього агрегату можна зрозуміти суть його застосування. Припій складається з суміші свинцю і олова, звідси і назва. Друга назва цього приладу «Десольдер», що в перекладі з англійської означає «видалення припою». Принцип його роботи полягає в нагріванні контактів деталей і засмоктуванні припою в спеціальний резервуар за допомогою поршневої системи.