Як наклеїти шпалери в кімнаті.

Ремонт в будинку - процес, безперечно, що затягує. Міняти вигляд практично будь-якої кімнати зазвичай починають з переклеювання шпалер. Як же впорається з цим, здавалося б, непростим заняттям?
Вам знадобиться
  • - шпалери;
  • - клей;
  • - валик або пензель для клею;
  • - гумовий валик для шпалер;
  • - ніж;
  • - схил або рівень.
Інструкція
1
Підготуйте стіни ремонтується приміщення. Ретельно видаліть всі старі шпалери , розм'якшуючи їх при необхідності мильною водою. Вирівняйте поверхню стін за допомогою штукатурки або шпаклівки. Прогрунтуйте кімнату, щоб видалити весь пил. Якщо обрані вами шпалери досить тонкі, попередньо оклейте стіни спеціальною облицювальної папером. Це запобіжить просвічування матеріалу стін крізь шпалери і допоможе усунути можливі дефекти.
2
Підготуйте шпалери , нарізавши полотно на листи необхідної довжини. Щоб розрахувати довжину, виміряйте висоту кімнати і додайте ще 5 см. Зайве потім можна буде обрізати.
3
На чистому підлозі або попередньо розстеленому поліетиленовій плівці розкачайте рулон шпалер лицьовою стороною вниз. Відміряйте необхідну вам довжину і відріжте полотно. Підганяючи при необхідності малюнок, відріжте ще кілька аркушів. Складайте їх по порядку один на одного.
4
Починайте обклеювати кімнату від вікна. За допомогою схилу накресліть вертикальну лінію, відстань якої від кута укосу одно ширині шпалер.
5
Згідно з інструкцією розведіть клей. Вибирайте клей, призначений саме для вашого типу шпалер.
6
Ретельно промажте клеєм перший лист шпалер. Складіть його таким чином, щоб вся виворітна сторона виявилася усередині. Уникайте при цьому перегинів полотна. Залиште шпалери в такому стані на деякий час - зазвичай це 5-10 хвилин (точний час зазначено в інструкції кожного конкретного виду шпалер).
7
Наклеюючи флізелінові шпалери або скло шпалери , наносите клей тільки на поверхню стіни. А якщо обрані вами шпалери занадто важкі, промажте клеєм і стіну, і лист полотна.
8
Наклейте перший лист, вирівнюючи його край по накресленої лінії. Прокатайте лист валиком або сухою ганчіркою в напрямку від середини до країв. Акуратно видаліть внизу зайву частину листа за допомогою гострого ножа. Чистою вологою губкою приберіть надлишки клею зі стелі, плінтуса шпалер. Далі наклеюйте шпалери встик або внахлест, якщо це легкі паперові полотна. Обов'язково стежте за поєднанням малюнка. Прокатайте стики гумовим валиком.
9
Не наклеюйте у внутрішній кут ціле полотно, тому це може викликати в майбутньому складки і нерівності на шпалерах. Краще оклейте його в два етапи. Спочатку відміряйте відстань від найближчого до необхідного кутку кімнати листа і додайте 2 см. Від листа шпалер відріжте смужку отриманої ширини і наклейте її, ретельно притискаючи краю. Залишилася від листа смугу наклейте строго вертикально з невеликим напуском на попередній шматок. Шов повинен вийти ідеальним.
Зверніть увагу
Не допускайте протягу в кімнаті, в якій наклеюєте шпалери.
Корисна порада
Якщо ви на приклеєних шпалерах виявите пухирі, проткніть їх гострою голкою і акуратно витісните повітря.