Коли потрібно садити помідори.

Томат є однією з найпопулярніших овочевих культур, завдяки своїм поживним і дієтичним властивостям. Він відрізняється величезним розмаїттям сортів і легким доглядом. Томати можна вирощувати як у відкритому грунті, так і під плівкою, в теплиці, навіть на балконі або підвіконні.
В кінці березня - початку квітня потрібно посадити розсаду в ящик з грунтом. Догляд за нею простий: полив відстояною водою, підживлення добривами. Також необхідно розсаду «гартувати»: виносити на світло (наприклад, на балкон) в денні часи.После того як розсада виросте, її необхідно пересадити в грунт. Під плівку томати висаджують в середині травня, а у відкритий грунт - в червні (щоб минула загроза заморозків). Час висадки залежить від конкретних кліматичних умов. Визначальним знаком висаджування розсади є розпустилися квітки на першій кисті. При покупці помідорів слід звернути увагу на висоту стебла і його колір: він повинен бути приблизно 20 см з темно-зеленим листям. Краще купувати розсаду, вирощену в торф'яних горшочках.С осені необхідно підготувати місце для майбутніх томатів: перекопати землю, внести торф і компост. Незадовго до посадки закласти комплексне добриво. Перед тим як висадити помідори , їх потрібно рясно полити. Місце для вирощування краще вибирати з південного боку, захищене від вітрів. Томати краще висаджувати або рано вранці, або ввечері, коли сонце вже знаходиться в зеніті. У сам момент посадки спочатку треба викопати ямки глибиною близько 30 см і наполовину засипати їх перепрілим гноєм, між ямками залишити відстань близько 45 см. Якщо погода суха, то землю необхідно рясно зволожити. Рослина потрібно вийняти з горщика, намагаючись не зламати стебло і не пошкодити коріння. Потім поставити кущ томату і присипати його землею таким чином, щоб перший лист був відразу над грунтом. Всі висаджені томати слід знову полити водою. Біля кожного куща поставити кол і прив'язати до нього стебло мотузкою, роблячи вузол у вигляді вісімки, таким чином, щоб мотузка не впивався в нього. У міру росту стебла мотузку потрібно перев'язувати. Після посадки грунт можна промульчіровать.
Щоб отримати відмінний урожай помідорів, потрібно не тільки виростити або придбати хорошу розсаду, а й висадити її в грунт в правильні терміни. При занадто ранній посадці помідори можуть загинути при найменших заморозках, а при запізнілою можна так і не дочекатися врожаю.
Інструкція
1
Терміни посіву помідорів на розсаду залежать від того, як ви плануєте їх вирощувати: у відкритому грунті або в захищеному, тобто теплиці. Для відкритого грунту оптимальним терміном посадки є кінець березня - перша декада квітня. І відповідно для вирощування томатів у теплиці необхідно посіяти рослини трохи раніше, на початку - середині березня.
2
Важливим чинником, який потрібно враховувати при посіві насіння, є термін дозрівання плодів. Існують скоростиглі, середньостиглі та пізні сорти та гібриди томатів. Щоб отримати більш ранній урожай, посійте скоростиглі сорти помідорів, при цьому зробити це потрібно трохи раніше, ніж інші сорти томатів.
3
Оптимальний вік розсади для висадки в грунт 60-65 днів. За цей час рослини повинні наростити достатню зелену масу, стебло стати міцним.
4
При вирощуванні томатів у захищеному грунті, розсаду можна починати висаджувати в теплиці вже на початку травня, за умови, що грунт достатньо прогрілася.
5
За 2 тижні до посадки грунт у теплиці потрібно підготувати. Грунт скопайте і внесіть в неї перегній, сечовину, суперфосфат, хлористий калій.
6
Викопайте лунки, полийте їх. Вийміть розсаду томатів з горщиків, в яких вона вирощувалася. Обірвіть нижнє листя і розташуйте рослина в лунці і засипте грунтом. Якщо розсада занадто витягнулася, висаджуйте її під нахилом, залишаючи на поверхні 3-4 листа.
7
У травні бувають нічні заморозки. Та й погода вдень часто буває прохолодною. Щоб уберегти помідори в теплиці накрийте їх шаром нетканого матеріалу. Його можна буде забрати в кінці травня - початку червня, коли встановиться тепла погода.
8
При вирощуванні томатів у відкритому грунті, їх висаджують в першій декаді червня. Посадку проводять у похмурий день в ранкові або вечірні години аналогічним способом, як і в теплицю.
9
Буває так, що розсаді помідорів не вистачає світла і поживних речовин. Вона починає витягуватися. Рослинам стає тісно на підвіконні. У цьому випадку можна зробити розсадник. Для цього робиться каркас з брусків, який обтягається плівкою.
10
В розсадник помідори можна висадити в середині травня. При можливих заморозках його слід накрити ганчіркою, старими паласами, доріжками і так далі, тобто всім тим, що знайдеться під рукою. У відкритий грунт рослини з розсадника потрібно висаджувати в першій декаді червня.