Як відкрити категорію B.

Отримати водійське посвідчення можна, відучившись в автошколі або підготувавшись самостійно, прийти тільки на здачу іспитів в ГИБДД. Якщо ви хочете здати іспити з першого разу, до занять в автошколі додайте додаткові уроки водіння з приватним автоінструктора.
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - медична довідка;
  • - водійська картка;
  • - 2 матові фотографії 3 * 4.
Інструкція
1
Якщо у вас поки немає ніяких прав, зверніться до автошколи. Запишіться в групу, в якій ведеться навчання на права категорії В. Навчання триває два місяці та включає в себе теоретичну і практичну частину. Теоретична частина включає в себе нормативи ПДР, знайомство з пристроєм автомобіля. Практична частина ведеться на спеціально обладнаному автомобілі автошколи і включає кілька етапів навчання: майданчик і реальну міську дорогу. Всього на водіння зараз відводиться не менше 50 годин.
2
В процесі навчання пройдіть водійську медичну комісію, щоб отримати медичну довідку встановленого зразка, яка підтверджує, що ви допускаєте до управління т/с. А також зробіть фотографії для картки автошколи і водійських прав.
3
Після навчання здайте іспити. Спочатку вам належить скласти внутрішній іспит в автошколі, за підсумками якого вас допустять до здачі іспиту в ГИБДД. Першим здається теоретичний іспит. Якщо ви його здали, вас допускають до здачі іспиту на майданчику. Якщо і майданчик здана успішно, наступним етапом стає здача іспиту в місті. Ви маєте право перездавати іспити до отримання хорошого результату.
4
Якщо ви все іспити здали успішно, це відображається в картці учня. Підійдіть в ГИБДД вашого району (по реєстрації або прописку) для отримання водійських прав.
5
Якщо у вас вже є права, але з категорією А, вам все одно доведеться вчитися в автошколі і здавати і теоретичну частину, і водіння. А от якщо, отримавши в/у на управління легковим транспортом, ви захочете отримати права на водіння мотоцикла, здати вам доведеться тільки водіння на майданчику. При цьому можна відучитися в автошколі, а можна прийти і здати іспит, підготувавшись самостійно.
Категорія В дозволяє управляти автомобілем масою не більше 3,5 тонн і перевозити не більше 8 пасажирів. Отримати права на категорію В при наявності категорії С простіше і дешевше, але тільки при дотриманні деяких умов.
Вам знадобиться
  • - документи, що посвідчують особу;
  • - гроші;
  • - комплект квитків для теоретичного іспиту;
  • - медична довідка.
Інструкція
1
Знайдіть відповідну автошколу. Найкраще вибирайте ту ж саму, де ви навчалися на категорію С. Якщо ви не відчуваєте впевненості в тому, що вмієте керувати легковими автомобілями, оплатіть і пройдіть курс навчання. В іншому випадку можете пропустити цей етап, підготуватися самостійно на категорію В і при йти відразу до іспитів, при ніж доводити факт навчання не потрібно (це робить за вас відмітка в правах).
2
Вивчивши напам'ять всі 40 квитків, кожен з яких складається з 20 завдань, здайте теоретичний іспит (зазвичай допускається 2 помилки). Якщо ви навчалися на категорію З менш трьох місяців тому, у вас є можливість зарахувати результати складеного іспиту. В такому випадку зверніться в в ГИБДД і уточніть, чи можна це зробити. Якщо ви здавали квитки для категорій «CD», а не «НД», швидше за все, вам при дется здавати все заново.
3
Коли ви будете впевнені в своїх силах, здайте практичний іспит на категорію В на автодромі автошколи. Зверніть увагу, практичний іспит потрібно здавати в будь-якому випадку, незалежно від факту наявності інших категорій. Вам запропонують три будь варіанта з наступних завдань (на вибір екзаменатора): паралельна парковка заднім ходом, зупинка і рушання на підйомі, змійка, розворот, в'їзд в бокс.
4
Якщо вам вдасться виконати всі запропоновані завдання гідно, вирушайте з інспектором в місто. Виконуйте всі вимоги працівника автошколи, при цьому дотримуючись усіх правил дорожнього руху.
5
У разі якщо не вдалося відразу здати всі практичні або теоретичні іспити, візьміть додаткові уроки водіння, вивчіть квитки і спробуйте знову через деякий час.
6
Якщо у вас все вийшло, здайте теорію і практику в при сутствии інспектора ДІБДР.
7
Зверніться в ГИБДД і надайте всі необхідні документи: картку, яка підтверджує здачу іспитів з усіма підписами і печатками, водійське посвідчення, паспорт, діючу медичну довідку. Оплатіть збір за здачу іспитів, мито за посвідчення і отримаєте свої нові права.