Як свердлити керамограніт.

Керамограніт знайшов широке застосування в сучасному будівництві. Завдяки своїм властивостям і різноманітності забарвлень даний матеріал використовується як для внутрішньої, так і для зовнішньої обробки житлових і громадських будівель і приміщень. Однак в процесі укладання цього матеріалу можуть виникнути деякі складності.
Інструкція
1
Слід знати, що керамограніт є досить крихким матеріалом. Тому при роботі з ним необхідно ретельно підібрати підходящий інструмент. На сьогоднішній день існують три види пристосувань, відповідних для цього виду робіт.
2
Мабуть, найпоширенішим інструментом, застосовуваним при свердлінні керамограніта, є алмазні коронки з гальванічним покриттям. Використання гальванічних коронок дозволяє збільшити швидкість свердління і знизити торцеве тиск. До того ж, вартість даного пристосування відносно невелика. До недоліків алмазних коронок можна віднести їх невисоку стійкість - однієї коронки вистачає, максимум, на 5 отворів.
3
Іншим інструментом для роботи з керамогранитом є алмазні кільцеві свердла. Однак, незважаючи на високий ресурс свердла - одним свердлом можна проробити більше 100 отворів, - це пристосування використовується набагато рідше, ніж коронки. Причини цього - високе торцеве тиск, що виникає при свердлінні, і низька швидкість роботи.
4
Найбільш оптимальним варіантом при роботі з керамогранітом, на думку фахівців, є застосування алмазних свердел. Даний інструмент поєднує в собі всі переваги кільцевих свердел і гальванічних коронок - високі зносостійкість і швидкість свердління при порівняно невеликій ціні.
5
Слід знати, що свердлити керамограніт необхідно з лицьового боку. Це пов'язано з тим, що при роботі, з виворітного боку можуть відколотися невеликі частинки матеріалу. В процесі укладання всі ці дефекти будуть заповнені клейовим розчином і ніяк не вплинуть на якість керамограніта.
6
Використовуйте свердлильний верстат або спеціальну стійку. Це значно спростить роботу і продовжить термін служби свердла. Слід знати, що при свердлінні керамограніта не рекомендується використовувати ударну функцію дриля - матеріал може розколотися.
7
Покладіть під свердло невеликий шматок фанери - це захистить лицьову поверхню плити від пошкоджень.
8
Тримайте дриль строго перпендикулярно площині плити - будь-які перекоси можуть зашкодити як свердло, так і матеріал.
9
Слід знати, що алмазні свердла потребують охолодження. Для цих цілей можна використовувати пластикову пляшку, проробивши в її кришці декілька невеликих отворів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6dxWQh5GCMo
Керамограніт є дуже міцним матеріалом. Для того щоб якісно просвердлити його, необхідно мати під рукою спеціальний інструмент. Без нього зробити отвір досить складно. Однак керамограніт можна просвердлити трубчастим алмазним свердлом.
Інструкція
1
Досить великою проблемою виступає крихкість керамогранита. Від сильного натискання даний матеріал просто колеться. Для того щоб зробити отвір великого діаметру, можна використовувати болгарку. Маленькі отвори за допомогою болгарки зробити навряд чи вдасться. Для цієї мети добре підходить свердлильний верстат. Якщо не вдається його знайти, то можна використовувати звичайну стійку для дриля. Дриль найкраще використовувати двошвидкісну. Справа в тому, що алмазне свердло не зможе витримати великої напруги, тому швидкість повинна бути невелика.
2
Якщо ви маєте свердлильний верстат, то особливих труднощів при роботі не повинно виникнути. Практично у всіх таких верстатів мається пересувна майданчик, на якій дуже зручно закріплювати плитку струбциною. Після того, як плитка затиснута за допомогою струбцини, необхідно подбати про охолодження. Використовуйте звичайну пляшку з-під мінеральної води. У кришці пляшки зробіть отвір діаметром 2-3 міліметри. Покладіть пляшку на бік, а правою рукою регулюйте механізм опускання патрона. Лівою рукою потрібно придавлює пляшку, тим самим, подаючи воду на свердло.
3
Саме свердло може зробити тонкий і акуратний рез. До того ж, воно досить швидко може пройти через тіло плитки. Під плитку обов'язково підкладіть шматок ДВП, гіпсокартону або ж фанери. Дані матеріали добре підходять в якості підкладки. Після того, як свердло пройде керамограніт, воно не буде стикатися з металом майданчики.
4
Варто відзначити, алмазні свердла далеко не вічні. Їх вистачає для свердління приблизно тридцяти отворів. Свердла можна знайти практично в будь-якому будівельному магазині. Як і всі матеріали, вони відрізняються ціною і якістю.