Як обрізати каланхое. Каланхое Блоссфельда обрізка.

Каланхое - дуже красиве і корисне рослина, яка зустрічається в кожному другому будинку. Воно не тільки часто і пишно цвіте, радуючи своїх господарів, а й може стати в нагоді при лікуванні різних захворювань, наприклад, при нежиті і хворобах вух, захворюваннях шкіри. Щоб квітка не розрісся і не витягнувся, а був акуратною округлої форми, необхідно вчасно обрізати каланхое.
Вам знадобиться
  • - каланхое;
  • - гострий ніж або лезо.
Інструкція
1
Насамперед визначте вигляд вашого каланхое, оскільки різні сорти по-різному ставляться до обрізку. Звичайний каланхое Блоссфельда, квітучий червоними квітами, можна пікірувати без обмежень. Навіть якщо ви залишите один лише пеньок, через деякий час він пустить паростки та закучерявилися. До догляду за рідкісними гібридами з жовтими, рожевими, білими квітками поставтеся більш обережно, вони можуть навіть загинути в результаті неправильної обрізки.
2
Якщо рослина переросло (це часто відбувається в сонячних місцях), втратило компактну форму, і утворилася негарна квола верхівка, видаліть її. Після кожного цвітіння обов'язково зрізайте все квітконоси. Щоб утворилися бутони, поставте рослину на темний підвіконня (можна навіть закривати квітка на ніч відром або коробкою) і тримайте практично без поливу цілий місяць. Потім переставте на світле місце і почніть поливати, така зміна режиму сприятливо діє на каланхое, і він майже напевно зацвіте.
3
Щоб каланхое росло щільним кущиком, уважно спостерігайте за пагонами. Як тільки вони почнуть рости, отщіпніте у них по два верхніх листа. У місці прищіпки через деякий час здадуться дві втечі, дайте їм вирости до появи третьої пари листя, і обріжте їх на цьому рівні. Зачекайте появи ще двох пагонів і третьої пари листків, знову зробіть прищіпку. Поступайте таким чином до тих пір, поки не утвориться акуратний щільний кущ округлої (або необхідної) форми.
4
Останній раз обріжте пагони каланхое в листопаді (на південному вікні) або взимку (на західному або східному вікні). Врахуйте, що взимку каланхое бажано тримати в прохолодному місці, оптимальна температура 10-15? С.
5
Розмножувати каланхое або просто оновлювати можна живцями. Для цього обріжте молоді пагони довжиною від 10 до 15 см гострим лезом або ножем. Видаліть листя з нижньої частини держака, підсушіть 1-2 дні. Приготуйте для квітки місце в горщику з сумішшю піску і вологого торфу. Помістіть держак на глибину близько 5 см, землю навколо добре примніть. Не слід закривати держак поліетиленом або банкою, а також обприскувати водою. Просто помірно його поливайте і тримайте при температурі 20-25? С.