Як в'язати жіночий жакет в стилі "Шанель".

Жакет в стилі шанель - це красивий і дуже затишний предмет гардероба жінки. Його можна надіти і в офіс замість піджака, і на пікнік, скомбінувавши його з джинсами. У ньому ви скрізь будете почувати себе елегантною і жіночною.
Вам знадобиться
  • - пряжа 600 г;
  • - пряжа контрастного кольору 50 г;
  • - спиці;
  • - 5-6 гудзиків.
Інструкція
1
Для жакета в стилі шанель вам знадобиться меланжева пряжа, або нитки однотонного кольору, трохи ниток контрастного кольору для обробки планки.
2
Побудуйте викрійку жакета. Її зручніше робити на міліметровому папері, так простіше вираховувати необхідну кількість петель для набірного ряду, убавок і збільшень.
3
Спинка являє собою прямокутник, ширина якого дорівнює половині окружності стегон, а довжина відповідно довжині вироби. Для побудови скоса плечей розділіть верхню частину прямокутника на три частини, по бічних лініях відкладіть вниз 2 см з кожного боку. Точки з'єднайте прямими лініями.
4
Для викрійки полички скопіюйте викрійки спинки і розріжте її навпіл. Визначте середину борта жакета і з'єднайте точки борта і почала скоса плеча прямою лінією. Лінія горловини також може бути круглою.
5
Викрійка рукава - це прямокутник, довжина якого дорівнює довжині рукава, а ширина - висота пройм, помножена на два.
6
Всі деталі починайте в'язати знизу. Наберіть петлі по ширині викрійки і в'яжіть основний в'язкою по викрійці. Для жакета підійде візерунок з витягнутими петлями (1 крайова, * 5ізнаночних, 1 петлю зняти (нитка за петлею) *, 5 виворітних, 1 крайова. В'яжіть від * до * до кінця ряду, в виворітного ряду виворітні петлі пров'язуйте лицьовими, а зняту петлю - виворітного). Загальна кількість петель у візерунку має ділитися на 6, плюс 2 крайові.
7
Готові деталі зшийте вручну швом вперед голку або прострочіть на швейній машинці. Спочатку зшийте плечові зрізи, потім пришийте окат рукава, поєднавши його середню лінію з плечовим швом. Складіть деталі лицьовими сторонами один до одного і зшийте бічні лінії і рукава.
8
Планка жакета являє собою смугу, довжина якої дорівнює довжині полички, плюс половина ширини горловини. Внизу планка переходить в кишеню, ширина якого дорівнює ширині полички, а висота - приблизно дві третини ширини.
9
Наберіть необхідну кількість петель і в'яжіть гумкою 1х1 пряжею основного кольору 5 см. Потім по лицьовій стороні полотна пров'яжіть петлі кишені ниткою основного кольору і введіть нитку контрастного кольору, пров'яжіть їй 1 або 2 см. Петлі закрийте, залишивши незакритими петлі кишені .
10
В'яжіть кишеню до необхідної ширини, по краю в'яжіть ниткою контрастного кольору, щоб не з'явилися дірочки в вязаном полотні, при зміні кольорів нитки перехрещуйте. Зв'яжіть дві планки. Причому на правій стороні вивяжіте петлі під гудзики. Прикладіть їх до поличках і пришити вручну, швом через край. Планку намагайтеся не розтягувати.
11
Пришийте красиві перламутрові або перлинні гудзики на планку і кишені. Жакет зволожите, розкладіть його на гладкій рівній поверхні.
Корисна порада
Основне полотно жакета можна в'язати будь-яким рельєфним візерунком, наприклад, перловим або «рис».