Як навчити водити машину.

Якщо вам доводиться виступити в ролі інструктора з водіння, ваша майстерність має бути на найвищому рівні. Хоча тільки вміння водити машину для навчання мало. Необхідно розробити спеціальну програму, за допомогою якої поступово ви зможете навчити учня основним принципам водіння. І звичайно, будь-яке навчання має будуватися з урахуванням особистих якостей учня і його рівнем водіння.
Інструкція
1
Складіть план навчання згідно вмінням учня. Якщо ви беретеся вчити водінню з нуля, для початку відпрацюйте маневри на майданчику. До речі, перше заняття завжди повинно проходити на майданчику і носити ознайомлювальний характер. І тільки після цього ви можете прийняти рішення, як далі проводити заняття.
2
У стандартний план навчання з нуля включіть такі вправи: розгін-гальмування, розгін з перемиканням швидкостей, розгін-гальмування з перемиканням на нейтральну швидкість, поетапне гальмування, розвороти, рух заднім ходом, парковка. Саме в такому порядку вправи доповнюють один одного. На кожен елемент відводите стільки часу, щоб довести його до безпомилкового виконання. І тільки після цього переходьте до іншого. Відмінність індивідуального навчання від автошколи саме в тому, що нікуди не треба поспішати і можна докладно зупинитися на тому елементі, який не виходить.
3
Перш ніж зробити перші виїзди в місто, і навчіть учня паркуватися. Адже парковка дають відчуття габаритів машини, вчить правильній роботі рульовою колонкою, допомагає зрозуміти геометрію маневру. Для занять паркуванням вам знадобляться 4 помаранчевих дорожніх конуса, для позначення меж віртуального гаража або стоячого транспорту. Всі елементи спочатку показуйте самі, промовляючи абсолютно всі дії.
4
Перші виїзди на реальну дорогу здійснюйте вранці у вихідний день, коли машин на дорозі небагато. Краще, якщо це буде спокійна пряма дорога. Завдання учня адаптуватися до того, що на дорозі він не один, навчитися дивитися по дзеркалах, відпрацювати перемикання швидкостей, здійснювати прості маневри. Перший урок на дорозі не повинен перевищувати однієї години. Тоді як заняття на майданчику доцільно проводити не менше двох годин щодня.
5
Дивіться на реакцію учня. Якщо поки рух на дорозі відбувається більше «несвідомо», відпрацьовуйте один і той же маршрут до повної впевненості. Переходити до більш складних ділянках дороги з інтенсивним рухом треба поступово. Для початку прокотіться по такій дорозі в той час, коли там невеликий рух. Нехай учень запам'ятає всі перехрестя, світлофори, розбереться з розміткою. Обов'язково потренуйте перестроювання з ряду в ряд. Так поступово починайте їздити в більш жваві годинник.
Зверніть увагу
Завжди стежте за реакцією учня на події на дорозі. Ви повинні бути готові в будь-який момент зреагувати на аварійну ситуацію, допомогти в прямому сенсі вирулити або загальмувати.
Навчання водінню - досить складний процес як для учня, так і для його наставника. Однак, існує ряд правил, дотримання яких допоможе освоїти науку водіння з найменшими зусиллями.
Інструкція
1
Розбийте процес навчання на кілька секцій і добийтеся того, щоб учень концентрувався і домагався результату на кожній окремо взятій секції. Пам'ятайте, що ви повинні стати для свого підопічного другим пілотом, повинні бачити дорогу з пасажирського сидіння. Тому для початку спробуйте поїздити з досвідченим водієм і, сидячи поруч з ним, намагайтеся навчитися бачити дорогу так само, як і на місці водія.
2
Будьте гранично уважним і зібраним, вказуйте учневі на його помилки, але не сваріть його сильно за них. Намагайтеся донести до підопічного всю інформацію, яку вважаєте потрібною. Ретельно розплануйте весь процес навчання. При першому знайомстві з автомобілем відрегулюйте сидіння і дзеркала так, щоб вашому учневі було не тільки комфортно сидіти, але і був хороший огляд дороги. При необхідності встановіть додаткові дзеркала заднього виду.
3
Почніть навчання за містом, де мало автомобілів і рівна пряма дорога. Якщо такої можливості немає, то підійде і майданчик. Тривалість занять розплануйте по зростанню. Спочатку познайомте учня з призначенням педалей, коробки передач і необхідних йому кнопок і пристроїв. Навчіть учня синхронно працювати з коробкою передач і зчепленням. Спочатку він повинен спробувати це при заглушеному двигуні, а потім в русі по дорозі.
4
Чи не випускайте свого підопічного на вулиці міста, по яких проходять жваві транспортні потоки до тих пір, доки не будете впевнені в тому, що він готовий до цього і добре володіє автомобілем. Влаштуйте йому міні-іспит, щоб переконатися в його готовності. При русі в місті намагайтеся привчити його триматися правої смуги і не створювати перешкод іншим транспортним засобам. Пам'ятайте, що в даній ситуації ви відповідаєте не лише за своє життя.