Як обрізати виноградну лозу.

Виноград зазвичай виростає в формі куща з пагонами, які підв'язують до опор - шпалері або кілків. Обрана система формування куща підтримується за допомогою щорічної обрізки. Якщо залишити все лози, які виросли за літо, то вся маса живильних речовин піде на забезпечення зростання численних пагонів, а розвиваються суцвіття будуть відчувати в них недолік.
Вам знадобиться
  • - секатор.
Інструкція
1
При щорічній обрізці залишайте на кущах тільки ті нирки, що сформувалися за літо, які змогли б розвинутися в повновагі грона з хорошої якості ягодами. Обрізку проводите восени, перед самим укриттям. Це дозволить уникнути весняного «плачу» лоз і забезпечить хороший урожай.
2
Огляньте кущ і оцініть його стан, проведіть санітарну розчистку: видаліть порослеві пагони, які не зрізані влітку, а також все листя, нижче 1-й дроту закривають «рукава» рослини (їх треба бачити). Ображати невизревшіе верхівки пагонів. Частина листя поступово скидайте обрізанням або сощіпиваніем.
3
Починайте обрізку знизу. У разі, якщо кущ четирехрукавний, на кожному з чотирьох сучків заміщення (кінці рукавів) кожен нижній зовнішній втечу обріжте на новий сучок (3-4 вічка). Вище цього нового сучка наступний втечу обріжте на плодову стрілку (від 4 до 18 очок), враховуючи біологічну особливість сорту. Третій верхній втечу видаліть, він не потрібен для посилення ланки. Таким чином, звичайне плодове ланка сформовано.
4
Розташовуйте всі зрізи з одного боку рукава, краще з внутрішньої. Якщо розташування ран безсистемно, як часто виходить у недосвідчених виноградарів, то провідні шляхи лози стають звивистими, в результаті сповільнюється і порушується ток поживних речовин, відбувається ослаблення куща і всихання рукавів, що призводить до передчасної загибелі лози.
5
Намагайтеся, щоб наносяться кущу рани були якомога менших розмірів, а зрізи залишалися завжди гладкими. При повному видаленні рукавів або лоз зрізайте їх біля основи, залишаючи невеликі подушечки товщиною до 0,5 см. Не робіть зрізи врівень з поверхнею рукава, вони призводять до глибокого відмирання тканин.
6
На укривних виноградниках виробляєте обрізку в два прийоми: попередню - восени і остаточну - навесні. Вирізуйте всохлі частини куща перед укриттям при попередній обрізку, а також отплодоносившие плодові стрілки, невизревшіе частини пагонів. Залишайте при цьому приблизно 50% запасу лози.
7
Під час весняної обрізки вибирайте кращі здорові лози, добре перезимували, не пошкоджені при відкритті і укритті кущів. Одночасно формуйте плодові ланки і встановлюйте навантаження куща вічками, яка складається з довжини обрізки і числа плодових ланок.
8
На кожному розгалуженні рукава формуйте по одному плодові ланки, на сильних рукавах - по два. Складайте кожна ланка з плодової стрілки, а також сучка заміщення. Плодові стрілки обрізайте на різну довжину, враховуючи біологічні особливості сорту, на сучках заміщення залишайте від двох до чотирьох нормально розвинених вічок. Весняну обрізку необхідно закінчити до розпускання бруньок.
Зверніть увагу
«Виноградний рукав» - багаторічна частину стебла виноградної лози. «Сучок заміщення» - сучок, що розташовується нижче плодового втечі (дуги, стрілки, полудугі або батоги), службовець для утворення нових сучків заміщення і плодових пагонів в майбутньому році. «Стрілки» - плодові пагони, підрізали на 4-6 очок і підв'язують горизонтально або похило вздовж площині шпалери.