Як штукатурити глиною. Як швидко висушити глиняно-піщану штукатурку.

Останнім часом виробництво будівельних та оздоблювальних матеріалів досягло найвищого рівня. Однак дорожнеча і токсичність деяких з них спонукає людину вдатися до пошуків альтернативних способів обробки. Найбільшою популярністю серед них користується такою природний матеріал як глина.
Вам знадобиться
  • - глина;
  • - пісок;
  • - вода;
  • - шпатель;
  • - штукатурна сітка.
Інструкція
1
Якщо в якості штукатурки ви вирішили використовувати глину, зверніть особливу увагу на її в'яжучі властивості і на те, наскільки вона пластична. Справа в тому, що чим більше у неї цієї властивості, тим більша ймовірність того, що при висиханні розчину вона потріскається. Щоб перевірити глину на пластичність, розімніть її невелика кількість, поступово додаючи воду, поки грудка не перестане прилипати до рук.
2
Зліпити кульку діаметром 2см. Покладіть його на рівну поверхню і сплющите, натискаючи долонею. Якщо по краях утворилися тріщини, глина малопластичних. Рівні краї, в свою чергу, є свідченням того, що глина жирна, т. Е. Має хорошу пластичність. Також можна перевірити глину, згорнув невеликий клубок в джгутик товщиною півтора-два міліметри і довжиною близько 25см. Зігніть джгут дугою. Чим більше його можна загнути без освіти при цьому тріщин, тим більш пластична глина.
3
Ступінь пластичності регулюється додаванням до глини піску. Зміст його в розчині становить 50 - 80%. Щоб уникнути утворення тріщин додайте в розчин поліпропіленову фібру, також можна використовувати шерсть, сіно чи солому. Глину перед змішуванням з цими компонентами слід попередньо замочити.
4
Глиняно-піщаний розчин на поверхню наносите за допомогою шпателя і металевої терки. Після нанесення штукатурки поверхню годі й вирівнювати, оскільки нерівності поліпшать фортеця зіткнення з фінішним шаром.
5
Зверніть увагу, що глиняний розчин досить довго сохне. На висихання шару завтовшки в один сантиметр на відкритому повітрі йде близько двох діб. Отже, щоб просохнуло отштукатуреннимі приміщення, потрібно не менше півтора тижнів. Щоб запобігти відшаровування нанесеної штукатурки, використовуйте штукатурну сітку або дранку.