Як навчитися виражати свої думки.

Здавалося б, вміння висловлювати свої думки - це природна потреба людини. Але далеко не всі з легкістю можуть похвалитися цією здатністю, і тому існує маса пояснень. Відштовхуючись від причин недорікуватості, можна знайти шляхи виходу і, нарешті, навчитися виражати себе.
Інструкція
1
Нерідко тяжкість в спілкуванні народжується через несприятливі ситуацій в дитинстві. Наприклад, дитині не давали висловитися, мотивуючи тим, що він все одно нічого зрозумілого сказати не може. В цьому випадку краще звернутися до грамотного психотерапевта, який допоможе позбутися комплексу і поверне впевненість у собі.
2
Якщо психотравм не було, але ви відчуваєте постійний дискомфорт в розмові, думки плутаються, а горло пересихає, тоді варто попрацювати з вашою самооцінкою. Швидше за все, ваша боязкість проявляється не тільки в момент, коли ви віщаєте. Виховати впевненість можна за допомогою цікавих тренінгів, які зараз у великій кількості проводяться в усьому світі. Як правило, вони проходять в ігровій формі, де учасники вчаться спілкуватися, говорити про себе і висловлювати свої думки різними способами.
3
Варто більше перебувати з людьми, спілкуватися, виконувати спільну діяльність. Хіба можна навчитися усно висловлювати думки, розмовляючи з кимось тільки лише за допомогою клавіатури? Реальна практика приносить найякісніші плоди. Важливо зустрічатися з різними людьми, не боятися вступати з ними в діалог, і справа навіть не в тому, що ви повинні говорити якісь розумні промови, а в тому, щоб ви просто говорили з кимось.
4
Оточіть себе комфортними умовами. Це може бути клуб по інтересам, ваше улюблене кафе або парк. Не варто відразу себе кидати в серйозну обстановку, що вимагає інтелектуального зосередження. Нехай атмосфера буде дружня, тоді вам легше буде висловити свої думки.
5
Більше читайте. Часом людям елементарно бракує лексичного запасу для вираження всього того комплексу думок, що народжується у них в голові. Особливо зверніть увагу на художню літературу і публіцистику, так як саме там ви почерпнете потрібні конструкції для своєї мови.
6
Не бійтеся долати себе. Це здається таким складним - взяти себе в руки і вимовити кілька пропозицій, але це лише непростий поріг входження. Варто вам почати говорити, як страх і невпевненість будуть поступово випаровуватися, а вираз ваших думок стане більш точним і витонченим.
7
Не всі люди однакові, і не кожному дано грамотно висловлювати себе в мові. Все залежить від мислення: якщо ви мислите аудиально, то говорити вам легко, але якщо ви володієте візуальним мисленням, цілком можливо, що риторика - не ваша стезя. Часто таке трапляється у людей творчих, яким легше виразити себе в картині, в музичному чи літературному творі, а так же в танці. Як правило, це не найкращі оратори, але у своїй справі вони - професіонали, здатні висловити свої думки невербально.