Як позбутися від тупого болю в голові.

Тупа головний біль, іноді виникає практично у всіх, може мати безліч причин. Тут і метеорологічна залежність, і перевтома, і банальний похмільний синдром, і одноманітна робота без рухової активності, і надмірний рівень шуму, та й багато випадкові чинники.
Інструкція
1
Якщо головний біль застигла вас не на робочому місці, спробуйте впоратися з нею, трохи відпочивши. Приляжте в тихій кімнаті, вимкніть світло або засуньте штори. Якщо є можливість подрімати - використовуйте її. Цілком ймовірно, через хвилин двадцять - тридцять голова пройде.
2
Якщо немає можливості відлучитися з роботи, зробіть хоча б перерву на п'ятнадцять хвилин. Провітріть приміщення, посидьте спокійно, закривши очі і глибоко дихаючи. Якщо вам не стало легше, прийміть анальгетик. Якщо біль посилилась, викличте «Швидку допомогу».
3
Можливо, ваше нездужання викликане не перевтомою, а перепорушенням. По суті, механізм один і той же - реакція нервової системи, але якщо ви надто схвильовані або роздратовані, то навряд чи швидко розслабитеся. В цьому випадку не зайвим буде випити неміцного чаю, морсу або соку. Краще, якщо напій буде теплим.
4
Не забудьте, що таким болем іноді сигналізує і голодний шлунок. Можна і перекусити, якщо вам ця думка не неприйнятне.
5
Проведіть сеанс пальмерінга. Для цього прикладіть долоні до очей, досить щільно, щоб світло не проникало в очі, хвилину потримайте їх так, глибоко і рівно дихаючи. Прислухайтеся до своїх відчуттів. Уявіть, що ви збираєте біль в кульку, мнеться, як фольгу, і викидаєте. Долоні не прибирайте, дихайте спокійно і легко. Уявіть, що тяжкість йде, і її змінює тепло. Протягом п'ятнадцяти хвилин повторіть.
6
Якщо не допоміг самогіпноз, приступайте до традиційних процедурам. Вмивайтеся холодною водою. Прикладіть до голові холодне вологе хустку. Можна потерти віскі лимонної або апельсинової кіркою, або - маззю «Зірочка».
7
Якщо ви вдома, і є можливість прийняти ванну, не нехтуйте нею. Воду не робіть занадто гарячою. Додайте ароматичні солі, якщо любите.
8
Спробуйте зняти біль за допомогою масажу. Дуже вдало, якщо ви, або хтось із присутніх поруч володіє технікою точкового масажу, але і класичний допоможе. Масажуйте голову, шию в комірцевої зоні, обертальними рухами і злегка натискаючи; приділіть увагу скронь. Добре допомагає розтирання мочок вух. Після вставте у вуха мізинці, трохи натиснете всередину, зробіть 10 обертальних рухів за годинниковою стрілкою і 11 - проти годинникової. Надавите ще сильніше і різко висмикніть.
9
В будь-якій ситуації, вдома чи на роботі, перш за все постарайтеся максимально розслабитися. Будинки з цим, звичайно, легше, але і в робочій обстановці приділіть собі 15-20 хвилин на боротьбу з головним болем. З часом ви зрозумієте, які методи більше підходять саме вам, і будете справлятися з нападами болю своїми силами, не вдаючись до лікарських засобів. Але якщо болю такого характеру переслідують вас постійно, довго не вщухають, з'являються в будь-який час доби - не варто експериментувати, зверніться до фахівців.