Як зняти кору з дерева.

Cнімать великі пласти кори з живих, не призначених під вирубку дерев абсолютно неприпустимо, так як дерево від цього може загинути. Як же правильно зняти кору з дерева?
Вам знадобиться
  • - ніж
Інструкція
1
Збирати кору необхідно в лісі - в місті займатися цим не можна. Заздалегідь дізнайтеся місця планових лісозаготівель, вирубки просік або доріг. Узгодьте обсяги і терміни заготовки з представниками лісництва та лісгоспу.
2
Заготівля берестиБереста широко застосовується в декоративно-прикладному мистецтві, художньому декоруванні і народній медицині. Верхній шар берести збирають навесні. Він легко отшелушивается і зняти його можна просто руками. Знімати бересту з зростаючих дерев, не призначених для вирубки, можна тільки в кінці весни - на цей час відбувається інтенсивної рух соків в стовбурі дерева. Робити це необхідно вкрай обережно і дуже невеликими пластами - не більше 20 см - щоб не погубити дерево. Подібній процедурі можна піддавати тільки дорослі дерева. Знімати берест необхідно таким чином, щоб на стовбурі дерева залишився лубовий коричневий шар - на ньому з часом з'явиться нова кора.Для того щоб зняти кору , необхідно зробити в обраному місці вертикальний надріз . Розріз робиться зверху вниз і його глибина повинна становити 1-2 мм. Виконайте дві горизонтальні насічки знизу і зверху від зробленого розрізу. Подденьте край ножем і акуратно відокремте від ствола.Снімать кору з упалих беріз можна в будь-який час року. В лісах дуже часто можна зустріти сухостійні або повалені дерева. Їх береста цілком придатна практично для будь-яких цілей.
3
У народній медицині також широко застосовується кора калини, крушини, дуба, горобини та інших чагарників і дерев. Збір кори необхідно проводити весною. Знайдіть свіжозрубані гілки потрібного дерева. Зробіть два кільцевих надрізу. Відстань між надрізами може бути від 25 до 50 см. З'єднайте окружності двома вертикальними насічками. Акуратно підчепити і зніміть кору .Следует знати, що Состругівать кору з гілки за допомогою ножа не рекомендується т.к. при цьому виходять занадто вузькі смуги, на яких залишаються частинки деревини. Така кора непридатна в якості сировини.