Як визначити вербу.

В світі існує більше ста видів верб, які один від одного за формою листя, забарвленням кори, виду квіток, формі крони і ряду інших ознак. Ця рослина досить часто використовується для прикраси садів, і, оскільки у кожного виду є свої особливості агротехніки, незайвим буде визначити, з яким рослиною ви маєте справу.
Інструкція
1
Якщо ви бачите перед собою потужне дерево з сірою корою і вузькими, сріблясто-зеленим листям - це верба або верба біла. Це один з найбільш поширених і невибагливих видів верби, вона не росте, хіба що, на Крайній Півночі. Плакуча форма білої верби відрізняється характерним кольором пагонів, навесні їх кора набуває жовтого кольору, влітку вона червонувато-коричнева.
2
З вербою білою складно сплутати вербу повзучу, стелеться чагарник, не що сягає у висоту і метра. Листя у неї невеликі, до двох сантиметрів в довжину. У декоративних цілях цю вербу іноді прищеплюють на штамб.
3
Велике дерево трохи менше верби - верба ламка. Цей вид росте зазвичай у кілька стовбурів і відрізняється трохи більше зеленуватим відтінком квітів. Листя цієї верби темно-зелені з верхньої сторони, знизу мають блакитний або сріблястий відтінок. Через поверхневого розташування кореневої системи і великого розміру крони це дерево не дуже вітростійкістю.
4
Листя, за забарвленням нагадують двоколірні листя верби ломкою, має верба пурпурна. Правда, на відміну від верби ломкою, пурпурна - високий чагарник з червонуватими пагонами і червоними квітками. Квіти через деякий час набувають жовтий колір.
5
Верба козяча може виглядати як високий чагарник або деревце до п'яти метрів заввишки з компактною кроною. Зазвичай у цього виду бічні пагони ростуть вгору, але є й плакучі форми козячої верби. Штучно виведені декоративні форми цього дерева розмножують щепленнями.
6
Верба гостролиста, вона ж верба - одні з найвимогливіших до умов вирощування видів. Верба може виглядати як чагарник або невелике дерево з червонуватими пагонами, вкритими світлим пушком. Форма крони у цієї верби овальна.
7
Дерево або чагарник трохи вище верби - чернотал або Верба п'ятитичинкова - один з найбільш морозостійких видів верб. Листя чернотала ширше листя верби і більш округлі за формою. Сережки на жіночих рослинах цього виду можна побачити протягом всієї зими.
Іва любить тінисті ділянки з високою вологістю. В природі вона росте в основному вздовж заплави річок, а також поблизу інших водойм. На присадибній ділянці вербам зазвичай відводиться місце поряд з парканом. Їх можна стригти, моделюючи «ж ИВУЮ » огорожа. Саме за цю якість верби полюбилися багатьом садівникам і городникам.
Вам знадобиться
  • - Посадковий матеріал;
  • - Грунт;
  • - Добрива;
  • - Вода;
  • - Лопата;
  • - Лейка.
Інструкція
1
Підготуйте ями для верби. Робити це треба за півроку до посадки: так, якщо вона намічена на весну, ями можна буде зробити з осені, і навпаки. Справа в тому, що земля в ямах повинна «відстоятися», що не тільки значно збільшує приживлюваність саджанців, а й забезпечує їм гарний розвиток. Готуючи ями, важливо правильно визначити їх розмір. Коренева система цих дерев (втім, серед верб є й чагарники) досить розгалужена, тому площа їй потрібна не менше 1 куб.м.
2
Засипте посадкову яму на половину висоти рослинним сміттям: гілочками, стружкою і тирсою листяних порід дерев, скошеною травою і т.д. Потім покладіть органічні добрива - компостну землю або перепрілий гній. Додайте 30 г суперфосфату. Останній шар - попередньо знятий з поверхні ями родючий шар ґрунту.
3
Заготовте посадковий матеріал. Розмножують кустовую вербу діленням куща, дерева - живцями, які нарізаються на початку березня, коли дерево ледь тільки початок сокогонних. До посадки живці ставлять у воду, а після утворення коренів прикопують в «школу» - тимчасову грядку, де за ними доглядають також, як за живцями смородини.
4
Вибирайте для посадки верби на постійне місце похмурий або навіть дощовий день. Як показує практика, саме в такі дні пересідаємо саджанці найкраще вкорінюються. Висаджуйте кущові форми, трохи нахиливши на північ. Згодом з південного боку верба утворює більше гілок, цей крок необхідний, щоб кущ не виглядав кособоким.
5
Поливайте і підгодовуйте вербу як органічними, так і мінеральними добривами. Навесні вона чуйна на внесення азотистих, наприклад, сечовини. В середині літа непогано підгодувати калійними. В кінці першого року вегетатики удобрите настоєм зброджених бур'янів. Подальша агротехніка догляду за вербою зводиться до полив і весняної обрізування з метою формування крони.