Як скласти список файлів.

Іноді потрібно отримати список файлів одного з каталогів на жорсткому диску або розділі. Для виконання цього завдання в хід можуть піти багато сучасних програмні засоби або якісь доповнення вже існуючої оболонки системи (зміна ключів реєстру).
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення:
  • - Regedit;
  • - Total Commander.
Інструкція
1
Не завжди зручно завантажувати і встановлювати додаткові програми заради виконання всього лише однієї операції. Щоб обійтися мінімальними затратами часу, рекомендується змінити параметри контекстного меню, додавши в нього свій пункт «Список файлів». Для цього необхідно скористатися стандартним редактором реєстру.
2
Натисніть меню «Пуск» і виберіть елемент «Виконати». У вікні, зверніться до порожнього полю, в яке треба вставити команду regedit. Потім натисніть кнопку ОК або клавішу Enter. Також апплет «Виконати» можна запустити натисканням клавіш Win + R. А редактор реєстру можна запустити через контекстне меню «Мого комп'ютера» (натисніть правою кнопкою на значку і виберіть однойменний пункт).
3
У вікні (у лівій частині) знайдіть гілку HKEY_CLASSES_ROOT. Відкрийте її, натиснувши на кнопку із зображенням хрестика. Потім відкрийте каталоги Folder і Shell. Усередині цієї папки створіть нову директорію. Для цього натисніть правою кнопкою миші на папці і виберіть параметр «Створити розділ». У порожньому полі введіть назву каталогу Spisok.
4
Всередині створеної директорії є параметр «За замовчуванням». Двічі клацніть по ньому, щоб внести зміни, і введіть наступний рядок: cmd.exe/c dir% 1> "Список файлів в каталоге.txt"/b. Натисніть кнопку ОК і закрийте редактор реєстру. Для цього натисніть верхнє меню «Файл» і виберіть пункт «Вихід».
5
Відкрийте будь-який розділ жорсткого диска і натисніть правою кнопкою на будь-якій папці. В контекстному меню ви побачите недавно створений вами пункт Spisok. Натисніть на ньому і всередині цього каталогу з'явиться новий текстовий документ зі списком файлів.
6
При постійному використанні файлів их менеджерів, наприклад, Total Commander, отримання списку файлів виробляється в кілька дій. Перш за все, вам необхідно запустити програму, відкрити потрібний каталог і виділити всі файли (натиснувши клавіші Ctrl + A). Потім потрібно натиснути верхнє меню «Інструменти» і вибрати опцію «Копіювати імена файлів в буфер» (наприклад, 123.txt) або «Копіювати повні імена в буфер» (C: 1123.txt).