Як бути духовно багатою людиною.

У чому вимірюється багатство? Для одного виключно в матеріальних речах. Для іншого - в моральних. А що можна вважати справді духовними цінностями і як бути духовно багатим людиною?
Інструкція
1
Спробуйте зрозуміти, для чого ви живете, що будете мати до кінця життя. Людина приходить у цей світ ні з чим і йде теж без нічого. Єдине, що дійсно має цінність, це набутий духовний досвід. Можна не вірити в існування життя після смерті, але накопичилося багато свідчень, що підтверджують даний феномен.
2
Наявність життя після смерті змінює дуже багато чого, і насамперед, систему цінностей. Накопичення багатства, красиве життя в цьому світі виявляються в підсумку духовним тупиком. Проживши життя, людина не просунувся на шляху пізнання себе, світу, Бога. Там, за межею життя, він зможе це усвідомити, але буде вже пізно - необхідний досвід повинен купуватися саме тут.
3
Що ж необхідно, щоб не прожити це життя даремно? Прагнути до того, що дійсно цінно, що важливо там, в іншому світі. Оцініть свій характер - чи часто вам доводиться злитися? Якщо так, то вам є над чим попрацювати. Злість, роздратування, неприязнь - дуже погані якості. Спробуйте іншу модель поведінки: замість того, щоб в якійсь ситуації розлютитися, відстежите цей момент і запитайте себе - чому я злюся? Що виводить мене з рівноваги? Чи варто ситуація того, щоб я так нервував?
4
Якщо ви навчилися «ловити себе за руку» в такі моменти, вас можна привітати з першою перемогою. Відстеживши негативну емоцію, ви зможете її перемогти, не дасте їй захопити над вами владу. І це вже саме перемога вашого духу. Більшість негативних емоцій приходять до нас ззовні, їх шлях впровадження у свідомість дуже добре простежено ченцями. На стадії підступу, коли негативна думка тільки торкнулася свідомості, її легко відкинути. Але якщо ви поспівчували їй, впустили в свідомість і виростили, вона знайде над вами владу, почне управляти вами. Відстежуйте виникають у свідомості думки, контролюйте їх. Намагайтеся розрізняти, благо вам несе прийшла думка чи зло. Уміння розрізняти думки щодо їх джерела - від світлих сил вони йдуть або від темних - називають духовним баченням.
5
Ніколи не «перемелює» у свідомості якісь неприємні ситуації. Дуже часто люди знову і знову прокручують у свідомості якісь події, оцінюючи своє і чуже поведінку, часом ці спогади переходять у фантазії про нездійснене - людина бачить себе в більш привабливою ролі, ніж це було насправді. Такі думки вимотують, забирають дуже багато сил, тому уникайте їх.
6
Одним з найбільш руйнівних для людини якостей є гординя. Ніколи не ставте себе вище інших, не допускайте та удаваного самоприниження. Усвідомлення нікчемності своїх можливостей - а вони, спочатку, дійсно незначні - повинно прийти само. Щоб стати всім, треба стати нічим. Отримати все може тільки той, хто ні за чим не женеться.
7
Правило «не судіть, і не судимі будете» слід звести в абсолют. Люди постійно здійснюють якісь вчинки. Оцінюючи їх як «хороші» або «погані», ви бере на себе роль судді. Не засуджуйте людей за те, що вони роблять - просто розумійте їх. Розібравшись з власними «болячками» свідомості, ви будете бачити їх і в інших людях - тому що всі ці проблеми вам знайомі. Але бачити - не означає засуджувати. Навпаки, оознавая корінь проблеми, ви зможете допомогти людині.
8
Коли свідомість людини звільняється від бруду, він починає інакше дивитися на світ, помічати те, чого вже дуже давно не бачив. До нього повертається давно забута дитяча здатність дивуватися і радіти світу, бачити його красу. Така людина радіє сонцю і дощу, вітру і зоряному небу. Він щиро любить цей світ, і той платить йому взаємністю.
9
Значно покращаться ваші стосунки з людьми. Сучасна людина зазвичай внутрішньо затиснутий, він неусвідомлено чекає від життя підступу. Цього можна не усвідомлювати, але затаєний страх все одно відчуємо на енергетичному рівні, його не можна приховати. А страх притягує агресорів. Чим більше людина боїться, тим частіше потрапляє в неприємні ситуації. І навпаки, внутрішній спокій, відкритість і доброзичливість сприймаються оточуючими людьми як прояв сили.
10
Саме на цьому рівні людина вперше розуміє, що таке справжня необумовлена любов. Любить не за щось (це і є обумовлена любов), а просто тому, що любиш. Любити весь цей світ, не ділячи її на хороше і погане, добре і зле. Прокидатися з радісним розумінням того, що тебе чекає цікавий насичений день. І засинати з посмішкою, знаючи, що не дарма прожив цей день ...