Як відрізнити гриб підосичники.

підосичники називають кілька споріднених видів їстівних трубчастих грибів, що відрізняються характерним кольором капелюшка, від червоно-цегельного до жовтуватого у деяких видів. Незважаючи на назву, цей гриб не обов'язково шукати саме під осикою, він прекрасно росте в змішаних і листяних лісах під березами й дубами.
Інструкція
1
Основна відмінність підосичники - забарвлення його капелюшки. У підосичники червоного вона має цегельно-червоний колір, у підосичники жовто-бурого капелюшок менш насиченого жовтувато-коричневого кольору. Правда, підосичники білий має, дійсно, дуже світлу капелюшок. Шкірочка, що покриває капелюшок, у підосичники на кілька міліметрів виступає за краї, особливо це помітно у молодих грибів. Ця шкірка, на відміну від шару, що покриває капелюшки яскраво забарвлених пластинчастих грибів, бархатиста, це добре помітно в суху погоду. Ніяких плям на капелюшку у підосичники немає.
2
Виявивши в листяному лісі або на узліссі гриб з червоно-жовтої капелюшком, погляньте на її зворотну сторону. Всі різновиди подосиновиков трубчасті, якщо під капелюшком ви побачили платівки, це все, що завгодно, але не красноголовець. Забарвлення трубчастої боку капелюшки у молодих грибів світла, з кремовим відтінком. У більш дорослих подосиновиков з повністю розкрилися капелюшками трубчаста поверхня поступово темніє, змінюючи колір на сірий.
3
Ніжка підосичники покрита візерунком з коричнюватих або сіруватих плям, у молодих грибів ці плями майже бежеві. У дорослої гриба візерунок на ніжці майже чорного кольору. Ніжка підосичники в нижній частині товщі, ніж у капелюшки. На відміну від неїстівних пластинчастих грибів з потовщується донизу ніжкою, під капелюшком підосичники немає ніякої бахроми.
4
Іноді жовто-бурий красноголовець можна прийняти за підберезник. Однак, надрізавши м'якоть гриба, ви зможете майже відразу з'ясувати, що саме ви виявили. Зрізи підосичники через кілька хвилин починають синіти. Іноді це можна помітити, не користуючись ножем. Ділянки капелюшки або ніжки, об'їдені равликами й іншими лісовими любителями грибів, пофарбовані в характерний темно-синій колір, іноді з зеленуватим відтінком. Темно-сині плями можуть з'явитися на ніжці гриба, якщо її злегка здавити або довго нести в руках.