Як включити динамік.

Динамік є кінцевим пристроєм відтворення звуку. Він характеризується чутливістю, внутрішнім опором і звуковий віддачею. До трансформаторним і безтрансформаторним підсилювачам динаміки підключаються по-різному. Спільним є те, що його потрібно узгодити з вихідним опором і потужністю підсилювача.
Вам знадобиться
  • - динамік;
  • - підсилювач;
  • - омметр;
  • - дроти;
  • - паяльник;
  • - пассатижи;
  • - викрутка;
  • - припой і каніфоль.
Інструкція
1
Вихідний опір і потужність вихідного каскаду транзисторного або бестрансформаторного підсилювача повинні бути відомі за паспортними або розрахунковими даними. В цьому випадку вам знадобиться тільки підібрати динамік з відповідною потужністю та з відповідним внутрішнім опором. Якщо ж опір динаміка в його маркуванні не вказано, заміряйте його з помошью омметра.
2
З'єднайте динамік з вихідним каскадом підсилювача допомогою штатного роз'єму або спаяти. У будь-якому з цих випадків для з'єднання пристроїв не обов'язково застосовувати екранований провід. Однак розтин його повинно забезпечувати необхідну силу струму. Чим могутніше пристрою, тим провід повинен бути товщі. Зазвичай застосовують багатожильний провід, а іноді і спеціальний, званий акустичним кабелем.
3
Якщо крайовий каскад підсилювача виконаний по трансформаторній схемі, то основні принципи узгодження по опору і потужності точно такі ж. Але в цьому випадку ви можете виміряти вихідний опір підсилювача, тобто вихідний обмотки трансформатора, за допомогою авометра. Це корисно, коли ви маєте справу з незнайомою вам підсилювачем.
4
При підключенні динаміка до трансформаторного підсилювача (наприклад, лампового) з динаміка може з'явитися потужний гуде звук. В цьому випадку поміняйте місцями з'єднувальні дроти або на трансформаторі, або на динаміці.
5
Часто доводиться підключати до одного вихідного каскаду підсилювача два і більше динаміків. Не забувайте, що динаміки можна з'єднувати один з одним як паралельно, так і по отже. При цьому врахуйте, що при послідовному з'єднанні підсумовуються внутрішні опору динаміків, а при паралельному - зворотні їм величини. Тобто 2 динаміка по 4 Ома при послідовному з'єднанні можуть бути підключені до підсилювача, що має вихідний опір 8 Ом. При паралельному з'єднанні таких же динаміків опір підсилювача може складати 2 Ома.
6
Сфазіруйте динаміки. Після того, як ви підключите їх в загальний ланцюг, з'єднайте висновки цього ланцюга, наприклад, з гальванічним елементом. Дифузори всіх динаміків повинні одночасно або втягуватися, або виштовхувати їх магнітними системами. Якщо це не так, то у частині пристроїв зміните полярність включення.
Корисна порада
Всі роботи по вимірах і пайку проводите при вимкненому живленні підсилювача. При цьому лампового підсилювача необхідно дати «охолонути» 10-15 хвилин. При роботі з бестрансформаторниі підсилювачами уникайте короткого замикання вихідних ланцюгів якої роботи їх на холостому ходу. І те, і інше може привести до миттєвого виходу з ладу вихідного каскаду. Трансформаторні підсилювачі дозволяють в деяких межах варіювати опору динаміків. Але зловживати цим не слід.