Чому дитина потіє.

Пітливість у малюків - це абсолютно природний фізіологічний процес. Потові залози починають працювати з 3-4 тижнів життя новонародженого. Але так як вони ще не відрегульовані, дитина дуже швидко може спітніти при перегріванні, активному русі. Якщо батьки стикаються з підвищеною пітливістю малюка в спокійному стані, під час сну і при нормальній температурної середовищі, то це привід звернутися до педіатра. Іноді такий симптом може свідчити про серйозне захворювання.
Рясна пітливість може бути викликана у дітей дефіцитом вітаміну D, при якому розвивається рахіт. У початковій стадії цього захворювання у дитини з'являється підвищена пітливість долонь, стоп, голови, лисіє потилицю, підвищується збудливість, знижується апетит. Якщо своєчасно не розпочати лікування, може настати наступна стадія, при якій починаються деформації кісток. Для діагностики рахіту здаються аналізи крові і сечі. При перших же підозрах на це захворювання необхідно терміново звернутися до лікаря. Для профілактики та лікування рахіту зазвичай призначають препарати вітаміну D2 або D3. Посилена пітливість може спостерігатися у гіперактивних і великих дітей. Іноді дитина може рясно потіти через генетичної схильності до активної роботи потових залоз. Зазвичай такий гіпергідроз виникає на долонях, ступнях ніг, в пахвових западинах, на голові. Багато дітей потіють під час простудного або вірусного захворювання і після нього, в постінфекційний період. В цей час організм дитини ослаблений, імунні сили знаходяться в занепаді. Окремої лікування в цьому випадку підвищена пітливість не вимагає. Якщо цей симптом спостерігається у дитини шкільного віку, у нього може бути лімфатичний діатез. Цей стан не вважається хворобою і не вимагає особливого лікування. У більшості випадків воно з часом проходить самостійно. Але постановку діагнозу і рішення про лікувальні заходи повинен визначити кваліфікований лікар. До підліткового віку діти починають потіти з вираженим запахом. Це є свідченням гормональних змін, статевого дозрівання. Крім цих причин, підвищена пітливість може спостерігатися при порушеннях вегетативної нервової системи, серцевої, ниркової або печінкової недостатності, при туберкульозі, зниженому імунітеті, при прийомі деяких лекарств.Еслі обстеження у лікаря не виявило ніяких захворювань і дитина здоровий , то швидше за все він потіє через перегрівання. Можливо, в приміщенні підвищена вологість, духота. Необхідно відрегулювати оптимальний мікроклімат. Температура повітря повинна бути близько +20 ° C, а вологість - 40-60%. Потрібно обов'язково провітрювати дитячу спальню перед сном. Велике значення має постіль. Під пуховими ковдрою і подушкою може бути дуже жарко. Піжамка повинна бути тільки з натуральної тканини. Багато батьків занадто тепло одягають дітей на прогулянки. Дитину слід одягати, орієнтуючись на себе. Звичайно, немовлят, лежачих в колясці, потрібно одягати трохи тепліше, ніж рухливих діточок, які бігають і швидко розігріваються.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=dqoZhMzCxs0
Ваш немовля потіє під час годування або на прогулянці, вкриваючись бісеринками поту; під час сну його одежина стає мокрою, хоч віджиматися. Чи варто хвилюватися з цього приводу? Чому ж потіють немовлята ?
Те, що немовля потіє, в більшості випадків є абсолютно нормальним явищем. Всім матусям відомий той очевидний факт, що механізми регуляції температури тіла у новонароджених недосконалі. При цьому обмін речовин у них протікає дуже інтенсивно, супроводжуючись виробленням значної кількості тепла. Організму малюка необхідно якимось чином позбавлятися від цього тепла. Зробити це він може двома способами - через шкіру і легені. Організм немовляти виділяє піт, з яким крихітка втрачає воду і солі, запаси яких у новонароджених дуже незначні. Саме тому так важливо намагатися не перегріти малюка. Видільна і терморегулююча функції встановлюються до 3-4 місяців життя дитини, коли відбувається дозрівання нервових центрів. А до цього віку перегрів або переохолодження можливі навіть при мінімальних змінах температури воздуха.Когда в кімнаті або на вулиці стає жарко, постарайтеся бути особливо уважними до свого малюка. При найменшому перегріванні він починає потіти, в складочках під пахвами, колінами, на попці і в паху виникають почервоніння - попрілості. Навіть при невеликій нестачі рідини, що виділилася потім, істотно порушується робота всіх систем і органів крихти. Щоб малюк менше потів, спробуйте на час сну одягати його легше, змініть ковдру на легше. Занадто м'який матрац теж може стати причиною пітливості. Уникайте синтетичного одягу та постільних речей з включенням штучних матеріалів. Підтримуйте температуру в приміщенні, де спить немовля, на рівні + 18-20 градусів. На прогулянці стежте за станом крихітки: якщо спітніла шийка, і при цьому малюк не може заснути в колясці, швидше за все, йому жарко.Повишенная пітливість іноді може бути ознакою рахіту у немовлят. Для його профілактики забезпечте крихітці прийом препаратів з вітаміном Д. У кожному разі порадьтеся з педіатром, щоб виключити більш серйозні випадки: проблеми з серцем і ін.