Як викласти скляну мозаїку.

Скляна мозаїка володіє великою кількістю переваг, оскільки скло зносостійкість, водонепроникне, жароміцних і в той же час морозостійко. Завдяки цьому, область застосування скляної мозаїки досить обширна: нею можна прикрасити і ванну кімнату, і камін, і декоративні об'єкти, не захищені від зовнішніх впливів погоди. Крім цього, кольорове скло - неймовірно гарний матеріал, заломлює світло і створює багатий блискучий ефект. Скло також добре поєднується і з іншими матеріалами: керамікою, металом, каменем.
Вам знадобиться
  • - основа для мозаїки зі скла або оргскла;
  • - кольорове скло для елементів мозаїки;
  • - склоріз, кусачки, щипці для розламування для скла, шприц;
  • - прозорий рідкий силікон;
  • - плиточная затирка.
Інструкція
1
Знайдіть мотив, який ви будете викладати зі скляної мозаїки, або самі намалюйте бажаний малюнок. При цьому враховуйте специфіку музичного малюнка - він складається з великої кількості шматочків з чіткими контурами. Непогані варіанти подібних зображень можна знайти в звичайних дитячих розмальовках, або в спеціальному кліпарт.
2
Скопіюйте обраний мотив на скляну основу майбутньої мозаїки. Для цього використовуйте спеціальні маркери для скла, які в разі потреби легко можна змити водою.
3
Переведіть також на шматочки кольорового скла деталі малюнка, відповідні кожному кольору. При цьому ви можете «розбити» в малюнку великі площини одного кольору на кілька окремих частин, кожну з яких необхідно перенести на скло даного кольору. Це можуть бути хаотичні шматочки випадкового розміру, або шикуються в певному порядку (луска риби, структура крила метелика, однакові ромбики, або інші елементи).
4
Обережно виріжте зі скла всі деталі малюнка за допомогою склоріза. Дотримуйтесь заходів безпеки при роботі зі склом.
5
Викладіть малюнок з підготовлених шматочків мозаїки на скляну основу. Потім, за допомогою шприца (без голки) нанесіть на кожну деталь невелику кількість рідкого силікону і приклейте її до основи. Обов'язково залишайте між шматочками мозаїки невеликі проміжки (пару міліметрів), які потім будуть заповнені затіркою. В результаті вихідні контури вашого малюнка трохи розширяться, тому, вибираючи малюнок і основу для нього, потрібно це враховувати.
6
Після того, як силікон повністю висохне (краще залишити на ніч), потрібно затерти шви між шматочками мозаїки. Розведіть затірку способом, описаним в інструкції, до консистенції густої сметани. Нанесіть затірку суцільним шаром на мозаїку так, щоб всі шви були нею заповнені. Ви можете використовувати кольорову затірку, що гармонує з колоритом малюнка, або контрастну.
7
Надлишки трохи підсохлої затірки ретельно видаліть з поверхні виробу за допомогою води і звичайної губки. Дайте мозаїці остаточно висохнути.
Зверніть увагу
Обов'язково використовуйте гумові рукавички при роботі з плиткової затіркою.
Корисна порада
Для нанесення затірки можна використовувати шматок щільного картону, шпатель або мастихін.