Як укладати сайдинг.

Практично будь-яка людина може самостійно обшити стіни сайдингом . Для цього потрібно лише володіння будівельними інструментами. Варто врахувати, що в роботі є багато тонкощів, які вимагають до себе особливої уваги.
Інструкція
1
Перед установкою сайдингу необхідно підготувати фасад. Зніміть з нього все, що заважатиме кріпленню оздоблювального матеріалу. Демонтуйте віконниці, металеві решітки, двері і системи водостоку. Якщо в стінах є щілини, то обов'язково їх закладіть. Врахуйте, надалі вам вже не представиться такої можливості.
2
Після цього вже можете переходити до установки обрешітки. Вона може бути зроблена зі сталевого оцинкованого профілю або дерев'яних рейок, які мають перетин 60х40 мм. Також часто використовується обрешетка, виконана з пластикових рейок. Якщо ви вирішили використовувати деревні матеріали, то перед монтажем добре їх просушіть і обробіть антисептичним складом.
3
Якщо ви вирішили обробляти стіни металевим сайдингом , то використовуйте обрешітку з оцинкованої сталі. Украй не рекомендується кріпити дерев'яну обрешітку до цегельних стін. Справа в тому, що вона за короткий час просочиться вологою. У цій ситуації навряд чи зможуть допомогти спеціальні вологозахисні просочення.
4
Для установки цокольного сайдинга підходить тільки металева обрешетка. Дерев'яні рейки можуть швидко набрати вологу від землі. У такій ситуації доведеться демонтувати сайдинг-панелі. Після цього потрібно буде виконувати обшивку сайдингом цоколя заново.
5
Врахуйте, той простір, який є між сайдингом і стіною будинку, обов'язково має вентилюватися. Для цієї мети не потрібно вертикальні рейки обрешітки з'єднувати між собою горизонтально. Вони будуть перекривати шлях повітряному потоку. Щоб закріпити сайдинг використовуйте тільки антикорозійні цвяхи. У рідкісних випадках можете застосувати скоби або болти. Врахуйте, входити в рейки вони повинні не менше, ніж на 20 мм. Між капелюшком і пластиною сайдингу залиште зазор в 1 мм. Профіль в даному випадку не буде щільно притискатися до обрешітки і збереже свободу руху.