Як забити анкер.

Вираз «забити анкер » не зовсім відповідає характеру операції, яка виконується при монтажі анкер а. Навіть той вид анкер а, який називають «забивним», насправді не забивається, а кріпиться в основі шляхом расклинивания його втулки. Розрізняють два основних види кріплення анкер ов - за допомогою клею (хімічні анкер и) і шляхом расклинивания (механічні анкер и).
Вам знадобиться
  • - хімічний анкер;
  • - забивний анкер;
  • - електродриль;
  • - побідитові свердла;
  • - епоксидна смола.
Інструкція
1
Придбайте готовий анкер або виготовте його самі. Існує багато видів анкер ов виробничого виготовлення, розрізняються призначенням і способом кріплення - хімічні, клинові, рамні, забивні (з внутрішнім різьбленням) та інші. Не складе особливих труднощів підібрати собі виріб, що задовольняє вашим вимогам.
2
Якщо все ж потрібно анкер абсолютно ексклюзивною форми, його можна виготовити самому. При цьому потрібно мати на увазі два моменти. Той кінець анкер а, який закладається в основу, повинен мати розширення на кінці - для надійного кріплення. Потовщення можна наплавить зварюванням, або потрібно просто розплющити кінець болта, щоб в одному з напрямків він став ширше свого діаметра. І ще одна необхідна умова. Довжина зашпаровують частини повинна бути не менше ніж в 6-7 разів більше діаметру анкер а.
3
Просвердлите в підставі отвір потрібного діаметру. При установці покупних механічних анкер ов воно повинно точно відповідати тим значенням, які вказані в інструкції. При установці покупного хімічного або саморобного вироби діаметр отвору повинен бути на 1-2 мм більше діаметру анкер а. Свердління виробляєте победітовим свердлом, встановленим у електродриль. У продажу є свердла з побідитовими наконечниками діаметром до 16 мм. Якщо ваш анкер має більший діаметр, свердління в бетоні слід здійснювати алмазної коронкою. Для роботи з нею потрібно більш потужна електродриль.
4
Ретельно очистіть просвердлений отвір від крихт і пилу за допомогою щіточки або продування гумовою грушею.
5
Якщо ви використовуєте покупної механічний анкер , встановіть його в отвір легкими ударами молотка і раскліньте тим способом, який применителей до даного виду анкер ів. Це може бути розклинювання за допомогою загортання гайки або з використанням спеціального борідка, що вставляється всередину анкер а. При ударі по борідку молотком, він розклинює втулку в глибині отвори. Переконайтеся, що анкер міцно тримається в отворі. При необхідності підсильте розклинювання.
6
При установці хімічного анкер а (покупного або саморобного) приготуйте клейову суміш, змішавши два компоненти клею в необхідних пропорціях. Заповніть цією сумішшю очищене отвір на 2/3 і обертовим рухом вставте анкер в отвір на повну глибину. Заповніть зазор між анкер ом і підставою тим клеєм, який видавився з отвору при установці. Після того як клей трохи схопиться, загладьте поверхню навколо анкер а і приберіть з поверхні надлишки клею. Перш ніж навантажувати анкер , дайте час клею затвердіти відповідно до інструкції до нього.