Як полегшити відео.

Незважаючи на виросли швидкості доступу в інтернет, питання обсягу файлів залишається досить важливим. Адже переслати відеоролик за 10 хвилин набагато зручніше, ніж відправляти той же файл 30 хвилин. Та й на жорсткому диску не завжди вистачає місця, щоб зберігати всі відеозаписи у високій якості. Щоб зменшити «вагу», тобто розмір файлу з відео, потрібно скористатися спеціальною програмою. При цьому якість дещо знизиться, але завжди можна підібрати оптимальний варіант, який підійде за основними параметрами.
Інструкція
1
Запустіть будь-яку з програм для перегляду інтернет-сайтів, відкрийте сторінку пошукової системи. Введіть запит «скачати відеоконвертер». Майже у всіх програмах для обробки відео є можливість не тільки змінити параметри відео і аудіо, а й перекодувати файл в інший, більш підходящий для ваших цілей, формат. Однією із зручних утиліт, яка вміє працювати з усіма популярними форматами файлів, є безкоштовна Any Video Converter. Можна скористатися пакетом Movavi Video Suite або іншим.
2
Введіть запит на скачування, наприклад, «Скачати Any Video Converter». Перейдіть по посиланню і завантажте інсталяційний файл програми. Запустіть отриманий файл подвійним клацанням миші. Відкриється майстер установки, натискайте кнопку Next або "Далі", поки не з'явиться повідомлення про завершення і кнопка «Готово».
3
Відкрийте програму через меню "Всі програми" або двічі клацніть по ярлику на робочому столі. Відкриється головне вікно утиліти. У лівій верхній частині є кнопка «Додати відео» із зображенням кінострічки. Натисніть на неї і виберіть той відеофайл, який ви хочете зробити менше. Назва та параметри ролика з'являться в центральній частині вікна програми. Зверніть увагу на стовпець «Розмір відео». Це поточний розмір, і від цього параметра залежить розмір файлу.
4
Натисніть лівою кнопкою миші по меню "Файл" у верхньому лівому куті вікна. Відкрийте пункт «Вказати кінцеву папку» і виберіть місце для збереження змінених відеороликів. Важливо, щоб на логічному диску з цією папкою було достатньо вільного місця.
5
Виділіть назву файлу мишею. У правій частині робочого вікна є програвач відео. Над ним можна вибрати формат кінцевого файлу, а під ним - список параметрів запису. Перегляньте ваш ролик, щоб перевірити його працездатність і виберіть у списку потрібні параметри настройки. Скористайтеся смугою прокрутки, щоб побачити всі доступні зміни. Принцип вибору такої: чим менше дозвіл, тим менше файл і гірше якість. І навпаки, чим вища якість, тим більше розмір.
6
Вкажіть початок і кінець запису, якщо хочете вирізати частину відео заради зменшення кінцевого розміру. Зверніть увагу, що за замовчуванням обробляється весь файл.
7
Натисніть кнопку «Кодувати/Convert», коли виберете всі параметри майбутнього зменшеного відео. Розпочнеться процес, який може зайняти від хвилини до години, в залежності від потужності вашого комп'ютера і розміру файлу. Після завершення на екрані з'явиться діалогове вікно з пропозицією відкрити папку з результатом і пропозицією купити повну версію програми.
8
Натисніть кнопку Open Output Folder і перевірте працездатність готового файлу, а також його розмір. При необхідності повторіть обробку з іншими параметрами.
Зверніть увагу
Не забувайте, що всі файли, викачані з інтернету, бажано перевіряти на наявність вірусів.