Як змусити себе слухати.

Нерідко можна спостерігати, як каже грамотний і інтелігентна людина з приємною зовнішністю, але його мало хто слухає, а то і зовсім перебивають. А інший раз хтось і зв'язати двох фраз не може, але оточуючі уважно прислухаються. Як змусити себе слухати?
Інструкція
1
Людина, яку слухають, явно користується повагою в колективі. Можна з упевненістю сказати, що ті ж почуття він відчуває і сам до себе, а аудиторія це відчуває. Впевненість у собі, не переходячи у самовпевненість, в поєднанні з захопленістю дуже приваблює оточуючих.
2
Важливим є не тільки те, що ви говорите, але і те, як ви це робите. Навчіться привертати увагу голосом. Проблема багатьох розумних людей в тому, що вони говорять абсолютно в одній тональності, в той час як ті, кого упоенно слухають, постійно грають своєю промовою.
3
Гра з голосом полягає в регулярному його підвищення та зниження, в зміні темпу мови, тембру голосу, а також в постійному підвищенні і пониженні інтонації. Людське вухо влаштовано таким чином, що воно особливо активно реагує саме на мінливі вібрації звуку.
4
Несподівані і багатозначні паузи змусять звернути увагу на мовця навіть тих, хто давно відволікся. Підвищиться очікування майбутніх слів, а також імовірність того, що сказане сприйметься більш якісно.
5
Переміщайтеся в просторі, змінюючи при цьому джерело звуку. Будь-яка дія, вироблене вами, буде привертати увагу, і, відповідно, вас будуть слухати. Хіба цікаво стежити за висловлюваннями того, хто весь вечір сидить в одній позі і не ворушиться? Швидше за все, ця людина справить враження затиснутого і дивного.
6
Навіть якщо віддаєте перевагу під час розмови стояти або сидіти, не забувайте міняти пози. Виголошуючи промову, подайтесь корпусом трохи вперед або поверніться в сторону того, кому ви говорите.
7
Використовуйте жести і міміку, адже це сильна зброя в залученні уваги. Пояснюючи щось, здійснюйте плавні рухи у напрямку до себе, як ніби ви заманювали слухачів.
8
Показуйте всім своїм єством зацікавленість і, в той же час, спокій. Для цього допомагайте руками, підкреслюючи окремі фрази, але при цьому тримайте кисті рук розслабленими. Емоції на обличчі повинні бути живими і постійно змінюють один одного, але не напруженими, щоб не нагадувати дивні гримаси.
9
Тримайте погляд відкритим, спокійним і зацікавленим. Виберіть собі одну людину і говорите, дивлячись на нього, або глядіть віддалік. Але ні в якому разі не бігайте очима по кожному слухачеві, це відволікає увагу і дратує.
10
Дотики, хоч і не завжди доречні, але відіграють чималу роль у комунікації. Легке поплескування по плечу з подальшою затримкою руки, легке обійми, рукостискання - ці звичні маніпуляції вибудовують довірчу зв'язок між людьми. Але намагайтеся не переходити в фамільярність, всі ваші жести повинні бути переповнені дружнього такту і поваги. В цьому випадку люди будуть захоплено вас слухати і, хто знає, може, навіть цитувати.
Часом буває зовсім не важливо, що говорить оратор, а ви заворожено разі його, оскільки для вас на перший план виходить зовсім інше - те, як він вимовляє свою промову. Сказане слово завжди мало великий вплив і вплив на людину, якщо воно вимовлене правильно, чітко, емоційно. Слова вимовляються голосом, який і є інструментом досягнення певних цілей, змушує людей слухати вас.
Інструкція
1
Використовуйте інтонацію, емоційну наповненість. Живий голос оповідача, мовця своїми словами, образно, з інтонацією, набагато цікавіше і приємніше слухати, ніж монотонне зачитування заготовленого тексту з листка.
2
Стримайте або збільште швидкість, з якою ви говорите. Знайдіть середній, правильний ритм сприйняття. Говорячи занадто швидко, ви залишаєте слухача далеко позаду своїх думок і слів. Адже не всі люди здатні думати і сприймати слова з тією ж швидкістю, що й ви. Говорячи занадто повільно, ви ризикуєте втратити інтерес слухачів до того, що ви говорите. Щоб змусити людей слухати вас, спробуйте виконати наступні рекомендації: - говорите з середньою швидкістю 125 слів за хвилину; - використовуйте паузи, щоб уповільнити темп, якщо ви починаєте спотикатися на своїх словах, заїкатися і затинатися; - злегка прискорюючи або сповільните темп мови, якщо слухачі проявляють ознаки нудьги, або і зовсім різко змініть тему розмови.
3
Слідкуйте за гучністю голосу. Ваша мова не повинна бути занадто тихою або оглушающе гучною. Занадто м'який і тихий голос зробить ваш виступ нудним і посереднім. Гучний і сердитий голос, навпаки, може налякати слухача, викликати негативні емоції.
4
Переконайтеся, що промовлене повідомлення правильно побудовано, добре організовано, грамотно складено, починаючи зі вступу, основних фактів і закінчуючи виведенням.
5
Під час виступу переконайтеся, що слухач розуміє, про що ви говорите, перш ніж рухатися далі. Можна запитати у слухача, чи потрібне йому більше роз'яснень. Ваша мова повинна бути корисна і цікава для слухача.
6
Попрактикуйтесь, перш ніж зберетеся що-небудь сказати, щоб ваше повідомлення переконливим, привабливим і захоплюючим.