Як зв'язати повзунки. Як зв'язати дитячі повзунки спицями.

В'язати для дітей - це суцільне задоволення. Особливо для зовсім малюків. Речі виходять легкими і теплими, та й часу в'язання для крихіток багато не займає. Тому багато матусь намагаються своїми руками що-небудь самі створити для свого малюка. Один з лідерів у рейтингу рукодільниць - повзунки .
Вам знадобиться
  • - нитки;
  • - спиці за розміром нитки;
  • - елементи декору - гудзики, кнопки, стрічки і т.д.
Інструкція
1
Повзунки складаються з декількох деталей. В'язати починайте з передньої деталі. Для цього наберіть 56 петель і в'яжіть хусткової в'язкої (лицьовій ряд - лицьові петлі, виворітний - виворітні). Повторюйте 8 рядів. Потім продовжуйте роботу, виконуючи крайні п'ять петель - і з тієї, і з іншого боку таким же способом, а середину пров'язуйте згідно візерунку. Не забувайте ще робити додавання по 1 петлі через 3-4 ряди в тому місці, де починається в'язання саме візерунка. Повторіть теж саме і в кінці ряду перед тим, як закінчите провязивать частина з малюнком.
2
Сам візерунок виконуйте за наступною схемою. Спочатку ряд в'яжеться з повторами такої комбінації: 2 лицьові петлі, 1 виворітна, 5 лицьових. Закінчите в'язання цього ряду не 5-ю, а 2-ма лицьовими. Другий ряд в'яжеться за схемою: 1 виворітна, 3 лицьові, 1 виворітна, потім починайте комбінацію, яку будете повторювати до кінця ряду: 4 виворітні, 3 лицьові, 1 виворітна петля. Наступний ряд в'яжіть за тією ж схемою, що і перший. 4-ий - тільки виворітні петлі, а5-ий - тільки лицьові. Шостий ряд в'яжіть як четверта. Сьомий вже відрізняється: 6 лицьових, 1 виворітна, 1 лицьова - повторюйте до кінця ряду, завершивши в'язання 5 лицьовими петлями. Потім 8 ряд в'яжіть 5 виворітних, а після комбінація петель, яку потрібно повторювати до кінця ряду: 3 лицьові, 5 виворітних. 9-ий ряд схожий на сьомому. 10,11,12 ряди в'яжіть відповідно четверте, п'яте і другий. 13-ий - повторіть візерунок з першого ряду.
3
Порахуйте отримані петлі. Як тільки ви налічите 84, наберіть ще по 28 з кожного боку. Далі в'яжіть так: 33 петлі по краях хусткової в'язкою, серединка по візерунку. Повторювати 8 рядів. Після цього на висоту 2 см в'яжіть все полотно основним візерунком. Загальна кількість петель в цей момент повинна дорівнювати 140 петлям.
4
Потім починайте в'язати так, щоб по всій довжині передньої деталі через кожні 9 петель можна було зробити дірочки. Робіть їх так: пров'язуйте 3 петлі разом, а перевертаючи роботу, в цих місцях робіть накиди. Так в'язати потрібно всього лише 2 ряди. Далі продовжуйте роботу основним узором до тих пір, поки висота вироби не буде дорівнювати 31-му см. Тепер розділіть загальне полотно на дві частини - так ви починаєте в'язати штанини. Для цього по внутрішній стороні зменшуйте 18 разів по 1 петлі через кожні 2-3 ряди. Решта петлі зніміть на додаткові спиці.
5
Переходьте до в'язання наступної деталі - спинки. В'яжіть її з бретелей. Для цього наберіть по 3 петлі від двох різних клубків, потім в'яжіть 6 рядів хусткової в'язкою. Не забувайте про додавання - їх потрібно робити по одній петлі 4 рази на початку і кінці ряду. 7-ий ряд в'яжеться так: пров'яжіть по 5 петель для кожної бретелі, зробіть отвори для гудзиків і з 8 ряду продовжите в'язання ще на 18 см у висоту.
6
Тепер, переходячи до в'язання основної частини спинки, додайте петлі. Наберіть на додаткову спицю петлі (близько 5) і пров'яжіть їх разом з тими, які вже в готовій бретелі, потім наберіть ще 24 петлі, пров'яжіть петлі другий бретелі і наберіть ще 5 петель в кінці ряду. Зібравши, таким чином, всі воєдино, в'яжіть задню частину на висоту 42,5 см також, як і передню частину.
7
Тепер носочки. Для їх вив'язування вам потрібно розподілити на 4 спиці 52 петлі передній частині і 52 петлі спинки. В'яжіть по колу одинарною резинкою (1 лицьова, 1 виворітна), при цьому пров'язуючи в першому ряду по 2 петлі разом. Це необхідно для того, щоб зробити фіксатор для щиколотки. При в'язанні залиште через кожні 5-6 петель дірочки - повторювати так один ряд. Після чого зв'яжіть ще 2 см вироби гумкою.
8
Оформіть п'яточку, продовжуйте в'язання так, щоб можна було спускати крайні петлі. Спуск роблять наступним чином: в особовому ряду провязивают разом останню лицьову петлю середній частині і 1 крайню останніх 8 петель. У виворітного ж ряду в'яжіть останню петлю крайніх петель і 1 петлю центральної частини.
9
Далі в'яжіть в особовому ряду 8 середніх петель, доберіть до них 8 петель збоку, додайте ще 28 петель, які пров'язуються основним узором і ще 8 з іншого боку. Продовжуйте круговий в'язання на висоту 6,5 см таким чином: 28 петель, розташованих зверху основним узором, 24 нижніх петлі - панчішної в'язкою.
10
Продовжуйте в'язання пров'язуючи разом схрещені петлі. Та у вас повинно залишитися 6 петель на 2 спицях. Зшийте їх разом, потім обріжте нитку. Повзунки готові. Залишається тільки зшити обидві деталі з боків між собою, обробити шви і пришити елементи декору.