Як влаштуватися на роботу випускнику вузу.

Оскільки система розподілу в вузах вже давно канула в лету, то піклуватися про своє благоустрій випускникам доводиться самостійно. Найзавбачливіші з них починають думати про це задовго до того, як декан вручить їм заповітний диплом.
Інструкція
1
Найкраще подбає про своє майбутнє до вступу до вузу. Ви можете одразу, після закінчення школи, влаштується на роботу в ту організацію, профіль якої ви хочете зробити своєю професією. Вас, звичайно, влаштує і невелика допоміжна посаду. В цьому випадку ви маєте можливість заздалегідь ознайомитися на практиці з майбутньою професією, зарекомендувати себе, змусити керівництво оцінити свої таланти і домовитися з ним про те, що після закінчення вузу вони візьмуть вас до себе на роботу. Цей варіант самий довгостроковий, але надійний. Він дозволяє вам провести на цьому підприємстві і свою переддипломну, виробничу практику і використовувати її матеріали при написанні дипломної роботи.
2
Якщо не вдалося домовитися до вступу до вузу, то спробуйте проявити себе на виробничій практиці. Влаштуйтеся, навіть на волонтерських умовах, на те підприємство, де б ви хотіли працювати, проявіть себе і отримаєте принципову згоду керівництва взяти вас на роботу через рік, після завершення освіти.
3
Якщо ви отримали диплом, але робочого місця у вас ще немає, то пройдіть стандартний шлях за допомогою розсилок резюме всім потенційним роботодавцям. Грамотно складене резюме допоможе вам звернути на себе увагу.
4
Використовуйте всі доступні вам способи знайти роботу: моніторинг ЗМІ та інтернету, знайомства і зв'язки. Їх не слід скидати з рахунків - зараз багато підприємств воліють брати фахівців за рекомендацією своїх співробітників. Крім того, спостерігається стійкий інтерес роботодавців саме до фахівців без досвіду, придбати який не проблема, але активних, учнів і енергійних. Це теж ваш шанс.
5
Проявіть трохи нахабства, звернувшись безпосередньо в кадрові служби тих підприємств, де хотіли б працювати. Навіть якщо в даний момент у них немає вакансій, то не слід скидати з рахунків такий фактор, як природна плинність. Те, що ви вже представилися, проявивши ініціативу, буде вашим перевагою, коли така вакансія з'явиться.
Для того щоб знайти хорошу роботу зв'язку не потрібні, потрібно завзятість, професіоналізм і відсутність страху на співбесідах. Можливо спочатку нова робота не буде приносити високий дохід, проте з досвідом ваша зарплата буде рости.
Інструкція
1
Зверніться в центр зайнятості та кадрові агентства у вашому місті, вибирайте ті агентства, які не вимагають від претендента оплати своїх послуг, а займаються підбором персоналу. Складіть докладний резюме, вкажіть у ньому ваш досвід роботи та професійні знання, розмістіть резюме на сайтах з роботою.
2
Відгукуйтеся на вакансії на сайтах з роботою, відправляйте резюме за вказаною адресою, дзвоніть. До резюме обов'язково прикладіть супровідний лист, в якому коротко розкажіть про себе, а так само про те - чому вас зацікавила дана вакансія, де ви її виявили.
3
Переглядайте розділ "вакансії" на сайтах великих компаній. В таких організаціях легко можна влаштуватися на стартову позицію, а потім піднятися по кар'єрних сходах.
4
Підвищуйте свій професійний рівень: вивчіть основні вимоги до претендентів у вашій області і заповніть прогалини, можливо доведеться підтягти англійську, або вивчити якусь програму. Займайтеся, встановлюйте, пробуйте, читайте, це дозволить вам найбільш комфортно почувати себе на співбесіді.
5
Якщо у вас запитують про щось, чого ви не знаєте, що не брешіть, скажіть що не знайомі з даною тематикою, але із задоволенням розберетеся. Це створить гарне враження про вас у роботодавця, охарактеризує вас, як людину, яка прагне отримувати нові знання, розвиватися. Ведіть діалог з роботодавцем на рівних, не губіться, не соромтеся задавати вас цікавлять. Продумайте відповіді на класичні питання роботодавців "Ким ви бачите себе через рік/п'ять років?", "Чому ви вибрали саме цю область?", "Чому пішли з попереднього місця роботи?". Бажано не відгукуватися негативно про попереднього керівника. Подбайте про свій зовнішній вигляд - ваш образ повинен відповідати компанії в яку ви прийшли на співбесіду, якщо ви влаштовуєтеся на роботу в банк - вибирайте строгий класичний стиль, в більш лояльні організації можна приходити і в джинсах, не надягайте нічого кричущого, екстравагантного, що викликає.