Як вивести кольорові плями з шовкової тканини.

Буває, що на одяг або скатертину випадково потрапляють кольорові плями. Видаляти їх потрібно відразу ж після того, як ви їх помітили. Інакше зробити це буде складніше.
Вам знадобиться
  • - горілка;
  • - гліцерин;
  • - перекис водню;
  • - гліцерин;
  • - скипидар;
  • - медичний спирт;
  • - сіль.
Інструкція
1
Для виведення плям з натурального шовку не можна використовувати лужні препарати. В свою чергу, ацетатний шовк не переносить впливу оцтової кислоти. Видаляти плями краще при хорошому освітленні. Підкладіть з виворітного боку марлевий тампон або дерев'яний брусок, обтягнутий білою тканиною. Щоб у процесі очистки не виникало розлучень, змочіть область тканини навколо плями водою і присипте подрібненим крейдою або тальком. Крім того, видаляти плями прийнято від країв до середини.
2
Свіжі плями від фруктів промийте струменем гарячої води до повного зникнення. Потім виперіть одяг у теплому мильному розчині.
3
Плями від фруктів можна видалити сумішшю горілки і гліцерину, взятих у рівних пропорціях. Нанесіть засіб ватним тампоном на тканину і злегка потріть. Залиште на 5-10 хвилин і промийте теплою водою.
4
Плями від трави на білому шовку виводяться перекисом водню з невеликим додаванням нашатирного спирту. Змочіть поролонову губку або марлевий тампон в суміші обробіть забруднені ділянки. Після прополощіть тканину в проточній воді і просушіть.
5
Щоб видалити плями від кави на тонкому шовку, використовуйте гліцерин. Ватним диском, змоченим у препараті, протріть тканину. Залиште на кілька хвилин і виперіть виріб в теплій воді з додаванням миючого засобу для шовку.
6
Для видалення плям від цвілі протріть тканину скипидаром. Потім присипте рівним шаром сухої глини і накрийте паперовим рушником. Пропрасуйте теплою праскою. Після струсіть порошок і виперіть одяг.
7
Пляма від губної помади можна видалити медичним спиртом. Обробіть забруднену ділянку ватним тампоном, змоченим в розчиннику.
8
Якщо на одяг потрапили плями від вина, якнайскоріше присипте їх кухонною сіллю. Потім заперіть із застосуванням засобу для виведення плям або господарського мила.
9
Пляма від шампанського і білого вина протріть підігрітим гліцерином.