Як навчитися себе поважати. Як навчитися любити, цінувати і поважати себе.

Ми часто чуємо про повагу і любов до себе, про те, що себе потрібно цінувати і берегти. Але що потрібно зробити, щоб навчитися поважати себе?
Інструкція
1
Те, як людина ставиться до себе, є прямим відображенням його ставлення до оточуючих. І занижена самооцінка псує не тільки відносини і позбавляє маси можливостей, але і практично повністю знищує життя людини. Той, хто не поважає і не цінує себе - не живе. Тому перше, що ви повинні зробити, це усвідомити цю просту істину.
2
Запам'ятайте, що будь-яка думка матеріальна, і те негативне, що ви думаєте про себе, обов'язково втілитися в життя. Почніть думати про себе в позитивному ключі, перестаньте лаяти, а навпаки - хваліть. Навіть якщо, вимовляючи про себе схвальні слова, ви внутрішньо з ними не згодні, продовжуйте. Робіть це регулярно. З часом ви відчуєте, що всі ці хороші думки про вас вже не здаються такими чужорідними і дивними, та й ви самі якось непомітно стали їм відповідати.
3
Оцініть себе об'єктивно. Якщо у вас проблема з повагою і любов'ю до себе, значить, ви вважаєте, що сповнені недоліків. Випишіть всі свої проблемні якості на аркуш паперу і проаналізуйте кожен. Згадайте, як і коли останній раз ви проявляли або інша якість, подумайте, чому так вийшло. Коли проблеми структуровані, страх перед ними згасає, і настає момент, коли їх можливо вирішити.
4
Разом з тим, ви явно виявите декілька характеристик, походження яких ви не зможете пояснити. Вони з'явилися або завдяки людям, які колись вам їх привласнили, або, так би мовити, «до купи». Подумайте, чи стосується це до вас, не вигадки чи це сторонніх людей. Якщо це так, сміливо викреслюйте ці нічого не значущі слова.
5
Тепер випишіть ті якості, яких вам не вистачає для того, щоб почати поважати себе. Можливо, вам би хотілося стати більш впевненим у собі, перестати лінуватися або обманювати. Оцініть, чи так складно прищепити собі ці якості, що потрібно для того, щоб вони стали вашими, і чому ви досі ними не володієте. Ви побачите, що для любові до себе потрібно зробити лише один маленький крок.
6
Тепер настав момент описати всі свої позитивні якості. Зробити це буде дуже непросто, але необхідно. Ви здивуєтеся, що, виявляється, ви здорово готуєте, у вас красивий голос, ви добрий і акуратний, а як за це можна себе не цінувати?
7
Почніть шанобливо ставитися до себе на практиці. Приведіть себе в порядок, надіньте гарний одяг, оформите зачіску. У вас зайва вага? Чого толку ненавидіти себе за це, краще запишіться в спортзал і відкрийте для себе різноманітне меню здорового харчування. Слідкуйте за своїм здоров'ям, доглядайте за собою, адже більше такого, як ви, ні, ви унікальні, і тому ви повинні себе любити і берегти.
8
Ваше оточення - пряме відображення вашого ставлення до себе. Тому дуже важливо, щоб у людини були друзі, знайомі, люди схожих інтересів, а спілкування з ними приносило обопільне задоволення і користь. Тому перестаньте відгороджуватися від всього світу, адже він не заподіє вам шкоди, якщо ви самі цього не захочете.
9
Продовжуйте вдосконалювати себе і вчитися шукати виходи. Наприклад, щоб було легше боротися з лінню, знайдіть собі цікаве захоплення, яким ви зможете упоенно займатися довгий час. І тоді ви побачите, що не такий вже ви і ледар, просто вам потрібно було знайти собі заняття до душі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=7drDFpWit2Y
Людина, яка навчилася себе цінувати, в цілому куди більш успішний і гармонійний. Вся справа в тому, що, справедливо оцінюючи себе, ми таким же чином ставимося до всього і всім оточуючим нас, і в цьому ключовий момент і секрет щастя.
Інструкція
1
Щоб навчитися цінувати себе, потрібно для початку себе полюбити. Але не тієї егоїстичною любов'ю, а просто розумінням, що ви у себе один, ви неповторний, і все, що ви робите зараз, ви робите для себе. Звичайно, є ще близькі, є друзі, але зізнайтеся, в першу чергу вам спокійніше і радісніше, коли у них все добре. Любов до себе - це запорука любові до всіх інших.
2
У вас тисячі планів, справ, задумок, і ви прагнете це незабаром виконати. Ось досягли одного, переходите відразу до наступного, і так далі. Зупиніться. Подякуйте себе за те, що ви вже зробили, в повній мірі. Насолодитеся моментом свого маленького тріумфу, скуштуєте аромат перемоги. Адже хіба не для цього ви йшли так довго? А інакше, головна ідея досягнень пропадає і починається безглузда гонка.
3
Це правило стосується не лише великих справ, а й щоденного розкладу. Якщо ви вмієте працювати, то навчитеся відпочивати. Цінуйте не тільки свої професійні навички, а й захоплення, своє тіло, своїх коханих, свій особистий простір. Все це повинно бути у вашому житті, і всьому повинна приділятися належна увага. Після відпочинку завжди краще працюється, так чому б на вихідні не рвонути в міні-подорож на велосипедах, а потім влаштувати пікнік з друзями? Адже ви заслужили, оцініть по достоїнству свою працю.
4
Перестаньте себе з ким би то не було порівнювати. І не важливо, об'єкт порівняння перевершує вас в чомусь або, навпаки, поступається. У першому випадку ви тільки дарма турбуватиметеся і знецінити себе, а у другому - запишався, що теж дуже не корисно, оскільки зупиняє розвиток. Зрозумійте, що у кожного своя унікальна доля і свій неповторний шлях, так навіщо порівнювати, якщо ви ніколи не буде їм, а він - вами.
5
Не сидіть без діла. Це інша грань особистої недооціненість. Це відбувається, коли людина не бачить або не хоче бачити свої явні здібності і таланти і, замість того, щоб витрачати час на справу, проводить його даремно. Такі люди не можуть по достоїнству оцінити себе і пропалюють життя, просто лінуючись щось створити. Але необхідно набратися сміливості, а найголовніше - почати, нарешті, цінувати себе, і тоді внутрішні сили, наявні в людині, підкажуть самі правильний шлях.