Як спаяти програматор.

Програматори являють собою апаратно-програмні елементи, які виконують запис і зчитування інформації в певний постійний запам'ятовуючий пристрій. Їх можна придбати в спеціалізованому магазині або на радіоринку, або спаяти самостійно, що вийде набагато дешевше.
Інструкція
1
Знайдіть або розробіть електронну схему програматора, який вам необхідний. Після цього необхідно створити друковану плату. Для цього скористайтеся спеціальним програмним забезпеченням, наприклад, Pcad. Ця частина роботи є найскладнішою, оскільки вимагає уваги, посидючості і трохи логічного мислення. Після того як всі елементи програматора будуть зібрані в єдину електронну плату з оптимальним рішенням, можна приступити до безпосередньої пайку.
2
Приготуйте макетну плату потрібного розміру, на якій буде паяться програматор. Придбайте всі елементи ланцюга на радіоринку або в спеціальному магазині. В якості контролера рекомендується використовувати модель ATMega48 або ATMega8. Виготовте друковану плату і стравити її, після чого напаяних на неї всі компоненти.
3
Необхідно виконати це акуратно, щоб не пошкодити і не перегріти жоден з елементів. Перевірте працездатність виконаних з'єднань. Якщо тестер не виявить сигналу по одній з ліній, то необхідно виправити помилку, щоб у майбутньому уникнути поломки і спотворення інформації.
4
Увімкніть живлення мікроконтролера і подайте на вхід скидання сигнал, який дозволить перехід програматора в режим читання внутрішньої пам'яті. У разі необхідності встановіть на висновках певні логічні рівні, що дозволить застерегти від випадкового спотворення пам'яті. За допомогою послідовного коду передайте інформацію з мікроконтролера на програматор. Супроводжуйте кожен розряд по лінії синхронізації генерируемим імпульсом.
5
Закінчите настройку спаяного програматора. Проведіть контрольне зчитування записаних даних, зніміть сигнал дозволу і вимкніть живлення. Після цього можете використовувати програматор для прошивки контролера, мікросхем або інших пристроїв.