Як навчитися малювати мультфільми.

Зробити мультфільм самостійно цілком під силу будь-кому, хто хоч трохи вміє малювати. Правда, справа ця не швидка. Тому, щоб намалювати навіть коротенький мульт, необхідно запастися терпінням і мати достатньо чітке уявлення про те, що ви хочете отримати в результаті. Підготовка до виробництва мультфільму підчас займає стільки ж часу, скільки і безпосереднє його створення.
Вам знадобиться
  • - комп'ютерна програма для створення анімації;
  • - графічний планшет;
  • - секундомір.
Інструкція
1
Придумайте докладний сценарій майбутнього мультфільму. Сюжет може бути будь-яким: що летить осінній лист, діалог двох персонажів чи захоплююча історія з безліччю сцен. Зрозуміло, починати слід з самого простого сценарію, в якому з головним персонажем (яким може бути і неживий предмет) відбувається, наприклад, якесь одну просту дію.
2
Зробіть розкадрування вашого мультфільму. Якщо в ньому кілька сцен або планів (коли дія відбувається в кадрі одночасно в декількох місцях), то складіть розкадрування для кожної сцени та плану. Для цього визначте, скільки часу займає та чи інша дія, що відбувається в кадрі: проговорите репліки персонажів або програйте кожну дію самі, засікаючи секундоміром, скільки воно триває насправді.
3
Докладно розпишіть ці дані на папері приблизно в такому вигляді: жовтий лист колишеться на гілці (великим планом) - 7 секунд; лист відривається і робить перший виток, падаючи вниз (загальний план з видом дерева) - 4 секунди; другий виток - 3 секунди; падає на землю і лежить (великим планом) - 3 секунди.
4
З класичного розрахунку - 12 кадрів в секунду - визначте число кадрів для кожної сцени, множачи час сцени в секундах на 12. Тепер кожну дію (рух) розбийте на фази по числу кадрів. Ви повинні добре собі уявити, як відбувається той чи інший рух і укласти його виконання в певне число кадрів. Повтор одного й того ж положення, фази руху поспіль на декількох кадрах уповільнює дію персонажів і об'єктів.
5
Відкрийте на комп'ютері спеціальний редактор, що дозволяє створювати покадровую анімацію (типу Macromedia Flash, Anime Studio, Toon Boom Studio тощо). За допомогою графічного планшета для кожного кадру намалюйте відповідне положення персонажа і його рухомих частин в кожній фазі руху. Перевірте коректність виконуваних персонажами дій, «програючи» в програмі вже отрисовать матеріал. Якщо необхідно, виправте, сповільните або прискорюючи деякі фази шляхом додатку або убавленія кількості кадрів.
Корисна порада
Озвучити мультфільм ви можете в редакторі відео, бажано з хорошими можливостями по роботі зі звуком.