Як зшити комір жабо.

Жабо - це стильний варіант обробки коміра або переду одягу (в основному, блузи) одним або декількома шарами воланів. Сучасні дизайнери пропонують велику свободу у використанні цього стильного елемента, існує безліч його різновидів. Досить практичним варіантом є знімне жабо, яким можна миттєво перетворити звичайний костюм, наприклад, для походу в кафе після роботи. Зшийте жабо з нетрадиційного для подібної речі матеріалу - тонкого фетру.
Вам знадобиться
  • - тонкий м'який вовняний фетр;
  • - швейні приналежності;
  • - клейовий пістолет;
  • - цікаві гудзики або брошки, підходящі за стилем;
  • - 2 простих затиску для краваток;
  • - швейна машина.
Інструкція
1
Роздрукуйте на принтері готову викрійку, попередньо розташувавши її на аркуші А3 в настройках друку. Можна зробити жабо і трохи менше: для цього виберіть формат А4.
2
кравецькі шпильками приколіть паперову викрійку до фетру, складеному в два шари. Акуратно обведіть її по контуру крейдою або тонким обмилки.
3
Зніміть паперову викрійку з матеріалу і сколіть його в декількох місцях шпильками, щоб при розкрої деталі не змістилися щодо один одного. Кравецькі ножицями викроїте деталі жабо прямо по крейдяним лініях. Намагайтеся робити зрізи максимально рівними, оскільки вони не будуть далі обробці, і від цього залежатиме остаточний результат.
4
Візьміть крій за куточки і, просто розтягнувши їх (не сильно) в різні боки, розгладьте. Одна сторона при цьому стане хвилеподібною, а друга - прямолінійною.
5
Чи не видаляючи булавки, прокладете машинну строчку по внутрішній стороні спіралі від куточка в більш широкої частини деталей до куточка вузької частини. Відстань строчки від краю - 7 мм. Починайте і закінчуйте строчку з машинною закрепки. Приберіть шпильки з виробу, акуратно обріжте нитки.
6
Розгорніть зшиті деталі і плоско розкладіть перед собою виворітного стороною вгору. Розгладьте нігтем припуски шва врізнобіч, або дуже обережно проведіть кінчиком праски прямо по шву, разутюжівая припуски.
7
Переверніть виріб лицьовою стороною вгору і нитками в тон прокладете зигзагоподібну рядок прямо по шву сточування обох деталей. Ширину і щільність строчки розрахуйте так, щоб вона захоплювала обидва припуску знизу і в той же час не була надто помітною.
8
З лицьового боку жабо пришийте вручну або приклейте клейовим пістолетом підібрані за кольором і стилем до використовуваної тканини гудзики і більш велику брошку (або ґудзик). У дизайні можна також використовувати інші види обробки: тасьму, мереживо, намистини, стрази - все, що ви придумаєте.
9
З виворітного боку виробу (зверху і посередині) приклейте також за допомогою пістолета два затиску для краваток (або спеціальну текстильну фурнітуру, призначену для фіксації аксесуарів на одязі, яка продається в спеціалізованих магазинах), щоб жабо можна було надійно закріпити під коміром на одязі.