Як встигати добре вчитися. Як добре вчитися встигати все робити.

Сучасні школярі багато чого не встигають: треба і спортом займатися, і танцями, і естетично розвиватися! Непомітно час пробігає за комп'ютерними іграми. Та й друзі чекають на вулиці. Книги доводиться читати тільки пізно увечері, а треба ще встигати добре вчитися.
Інструкція
1
Щоб усе встигнути, необхідно скласти режим дня, чітко розписати всі дні тижня, виділяючи на кожне заходи часу трохи більше, ніж це потрібно в реальності. Це дає можливість врахувати всі несподівані труднощі. Не потрібно оформляти режим дня в красиву рамочку і вішати на стіну, так як після декількох днів життя по режиму, стає зрозуміло, що його потрібно кардинально міняти. Тоді доведеться скорегувати свій режим.
2
Добре вчитися допоможе планування часу на виконання домашнього завдання. Хоча багато фахівців радять почати з самого складного, а потім переходити до більш легким заняттям, досвід показує, що легені і улюблені заняття виконуються легко і швидко. Психологічно учень відчуває полегшення, що кількість роботи швидко зменшується. З важким завданням можна просидіти кілька годин, вимучівая себе і пручаючись їх виконанню. Після цього і легку роботу виконувати не захочеться.
3
Слід добре знати особливості своєї особистості. Годинники працездатності у всіх різні: хтось легко і швидко робить все вранці. А хтось із задоволенням працює вечорами. Виконуйте важкі й об'ємні завдання саме в ці години.
4
Якщо весь позашкільний період заповнений іншими видами діяльності і навіть захоплює навчальний час, слід пошукати нові шляхи досягнення гарного результату в навчанні: відпрацювати пропущені уроки, написавши проект або реферат на тему, запропоновану вчителем, домовитися про відвідування додаткових занять у зручний для себе час (наприклад, до уроків 15-20 хвилин буває достатньо).
5
Встигати добре вчитися допоможе і самоствердження в колективі за рахунок виконання будь-якої корисної роботи в класі або в школі. Учень музичної школи може стати учасником концерту самодіяльності, спортсмен з хорошими здобутками може виступити за честь школи на спортивному змаганні.
Зверніть увагу
Якщо учень настільки зайнятий, що колись відпочити і розслабитися, що викликає фізичне і психічне виснаження і нервовість, слід на сімейній раді вирішити питання про обмеження видів діяльності. Залишити тільки те, що найбільше подобається дитині, приносить задоволення і в чому учень відзначився хорошими результатами.
Корисна порада
Поєднуючи види діяльності у двох школах, значно заощадить час на навчання та допоможе учневі продемонструвати свої здібності, отримувати хороші відмітки по суміжних предметів. Наприклад, вивчивши історію вітчизняного та зарубіжного спорту, яким займається учень, можна даний матеріал представити і на уроках історії, і на уроці іноземної мови, і в спортивній школі на теоретичних заняттях.