Як підібрати немедикаментозні засоби для позбавлення від вошей.

Головні воші, або по-науковому «педикульоз», зовсім не результат неправильного догляду за волоссям і низького рівня гігієни. Ці дрібні комахи навпаки воліють селитися і відкладати яйця на чистих волоссі і шкірі. Зараження відбувається при зіткненні головами, використанні загальних гребінців і шпильок, при примірці головних уборів. Часто педикульоз спалахами виникає в колективах школярів. Припустити наявність вошей можна, якщо дитина розчісує голову. Як за допомогою профілактичних заходів та немедикаментозних засобів можна позбутися вошей ?
Вам знадобиться
  • - лікарські рослини (пижмо);
  • - гребінець з частими зубцями;
  • - ефірні масла (розмарин, чайне дерево, лаванда, евкаліпт).
Інструкція
1
Регулярно оглядайте волосся і шкіру, якщо ви проводите частину часу у великому колективі. Особливо часто помітити комах і їх яйця можна під чубчиком, над вухами і потиличної області. В якості профілактики розчісуйте волосся два рази на тиждень гребінцем, змоченим в теплій воді з кількома краплями олії чайного дерева.
2
Якщо ви виявили в волоссі комахи або їх яйця, то тримайте окремо від інших членів родини предмети особистої гігієни: гребінці, рушники, мочалки. Після лікування виперіть весь одяг і постільну білизну, а гребінця добре вимийте.
3
Постарайтеся вичесати комах, використовуючи дуже частий гребінь. Для цього вимийте голову, нанесіть на волосся бальзам і ретельно прочешіть все пасма волосся. Невилуплених гниди зняти гребінцем з волосся буде важко, але систематично прочісуючи волосся, можна видалити всіх дорослих комах і нових гнид не стане.
4
Щоб убити вошей і зменшити свербіж шкіри нанесіть на волосся спеціальний лосьйон. Для цього на одну ложку лосьйону капніть дві краплі евкаліптової і по одній краплі гераниевого і лавандового масла. Цю суміш втирайте в шкіру голови і залиште на півгодини. Перед змиванням розчешіть голову дрібної гребінцем. Вимийте волосся і сполосніть водою, підкисленою оцтом (2,5 ст. Л оцту на чашку води). Повторюйте цю процедуру щодня.
5
Обполіскуйте голову настоєм пижма, т.к. вона володіє інсектицидними властивостями. Заваріть міцний настій сухої трави пижма. Змішайте чашку настою з бальзамом і споласкивайте їм волосся після миття.
6
У разі виявлення у дитини вошей негайно сповістіть про це працівнику установи, де знаходиться дитина. Це дозволить уникнути повторного зараження після лікування.
Корисна порада
При сильному ураженні або повторному зараженні зверніться до дерматолога. Лікар може підказати більш новий засіб лікування, т.к. комахи швидко виробляють стійкість до хімікатів.