Як полагодити адаптер харчування.

Випадки, коли адаптер харчування системного блоку персонального комп'ютера виходить з ладу, зустрічаються повсюдно. Комп'ютер в такій ситуації або просто не включається, або ж вимикається через певні проміжки часу. Можна спробувати виправити цю ситуацію самостійно.
Інструкція
1
Вимкніть системний блок вашого персонального комп'ютера від електричної мережі. Від'єднайте від нього всі дроти, а потім візьміть викрутку Philips. Зніміть ліву бічну панель. За допомогою цієї ж викрутки на задній торцевій стороні системного боки викрутити два гвинти, що утримують адаптер харчування. Вгорі системного боки є планка, яка також його утримує.
2
Зігніть її. Потім, викрутити ще два болти, які кріплять блок харчування до внутрішньої панелі корпусу системного блоку. Уважно огляньте корпус блоку. Більше його ніщо не повинно утримувати. Якщо є додаткові болти, викрутити їх. Потім від'єднайте всі кабелі живлення, які йдуть від адаптер а харчування до вінчестера, приводу, і до материнської плати.
3
Від'єднайте їх. Потім вийміть адаптер харчування з системного блоку. Зверніть увагу на запах. Якщо адаптер харчування пахне гаром, припиніть всі дії і несіть його в сервісний центр. Самостійно полагодити вам його не вдасться.
4
Візьміть звичайний насос, щоб полагодити адаптер харчування. Можливою причиною виходу з ладу адаптер а харчування є засмічення його пилом. В результаті цього ускладнюється робота охолоджуючого кулера, він починає обертатися повільніше, через що сам адаптер харчування перегрівається і вимикається.
5
Продуйте насосом через відкриту поверхню кулер блоку харчування, щоб видалити якомога більше пилу. Після цього підключіть його на колишнє місце. Якщо він не почав нормально працювати, слід звернутися в сервісний центр, оскільки виправити адаптер харчування самостійно в такому випадку вам не вдасться.
6
Придбайте новий блок харчування, якщо старий полагодити не вдалося. Підбирайте його, виходячи з характеристик старого. Можете взяти блок харчування трохи могутніше, щоб був певний запас на той випадок, якщо ви, наприклад, вирішите підключити ще один жорсткий диск або dvd-привід. Прослідкуйте, щоб габарити нового адаптер а харчування не відрізнялися від його попередника, інакше можуть виникнути проблеми з монтажем в корпус системного блоку.
Адаптери живлення бувають імпульсними і трансформаторними. Останні нескладні у влаштуванні та доступні для ремонту в домашніх умовах. Особливо, коли немає бажання купувати новий блок живлення.
Вам знадобиться
  • - мультиметр (омметр); - Викрутка хрестоподібна; - Паяльник невеликої потужності; - Запасні частини та деталі.
Інструкція
1
Перевірте, чи працює індикатор на корпусі адаптера. Якщо світлодіод світитися, пошук несправності почніть з прозвонки дроту, по якому електричний струм надходить в блок живлення. Для перевірки дроти виміряйте його опір. Несправний провід буде мати нескінченно великий опір. Щоб під'єднати висновки мультиметра до обох кінців проводу, не порушуючи ізоляції, використовуйте швейні голки або спеціальні голки-висновки омметра. Несправний провід замініть новим.
2
Якщо індикатор не світиться, розберіть адаптер. При цьому ви побачите, що він складається з трансформатора і електронної схеми. Трансформатор знижує мережеве напруга з 220 В приблизно до потрібного значення. Електронна схема електричний струм випрямляє із змінного в постійний і стабілізує напругу до точного значення.
3
Типовими поломками трансформатора є перегорання або обрив первинної або вторинної обмотки. Так як більшість адаптерів виробляють у Китаї і економлять на якісних проводах, то в першу чергу перевіряйте трансформатор. Для цього візьміть мультиметр і виміряйте опір обох обмоток. Заміряти опір первинної обмотки можна через контакти мережевої вилки, не розбираючи трансформатор. Опір первинної обмотки має становити кілька тисяч Ом (кілька кОм), опір вторинної - кілька десятків Ом. У разі несправності обмотки її слід перемотати, використовуючи аналогічний новий провід.
4
При перевірці трансформатора не чіпайте руками струмопровідні частини. Контактних клем допустимо стосуватися тільки висновками мультиметра. Порушення цього правила не зашкодить вашому здоров'ю, але показання омметра будуть невірними. Обов'язково перед вимірюванням опору відключіть висновки, що йдуть до електронної схемою, так як вона теж буде впливати на отримані результати.
5
Розібравши трансформатор, знайдіть діодний міст. Він призначений для випрямлення електричного струму, що йде по вторинній обмотці. Перевірте черзі кожен діод, вимірюючи його опір. При цьому випоювати його не потрібно. Несправний діод буде мати дуже низький або нульовий опір. Справний - дуже велике, що прагне до нескінченності. Пробитий діод замініть новим.
6
Уважно огляньте електронну схему трансформатора. Несправності її елементів визначайте по потемніння навколо радіодеталей, тріщин і сколів на їх корпусах, здутті конденсаторів. Поламати деталі акуратно Випаяти, розгляньте позначення на корпусі, придбайте точно такі ж і встановіть нові. При заміні конденсатора бажано поставити новий трохи більшої місткості, а при його впаивание звертайте увагу на полярність його включення.
7
При несправності стабілізатора запам'ятайте, замалюйте або сфотографуйте його розташування на мікросхемі. Нову деталь необхідно встановлювати, знаючи призначення і дотримуючись розташування висновків стабілізатора. Вчасно зроблений малюнок або фотографія допоможе вам правильно впаяти нову деталь, не вдаючись у такі складні подробиці.