Як розвинути уважність.

Прикра неуважність може стати великою перешкодою на шляху будь-якої людини і позбавити його багатьох можливостей. Відмовка «Просто я неуважний» навряд чи може служити гідним виправданням, тому займіться налаштуванням своєї уваги вже зараз.
Інструкція
1
Виключіть звичку робити вигляд, що ви слухаєте, коли насправді ваші думки далекі від предмета розмови. Це може бути викликано декількома причинами, наприклад, вам здається, що те, про що говориться, вам вже відомо, чи ви слухаєте вполуха і займаєтеся своїми справами. Все це зменшує вашу уважність навіть в тих випадках, коли вона вам дійсно необхідна.
2
Намагайтеся повністю концентруватися на об'єкті, при цьому відкладіть всі інші справи, виключіть можливі перешкоди у вигляді сторонніх звуків або розмов декількох людей в один голос.
3
Коли займаєтеся справою, організуйте робочий простір таким чином, щоб всі важливі речі були завжди у вас під рукою, а саме місце було комфортним. Відволікаючись на пошуки потрібного або на поправлення хитаються ніжок столу, ви втрачаєте свій дорогоцінний увагу.
4
Важливо бути виспавшимся і відпочив, тому спіть не менше 7-8 годин на день, а в робочий час при першій появі втоми відкладайте роботу. Під час відпочинку зробіть декілька фізичних вправ на розслаблення, кілька хвилин прогуляйтеся або просто подивіться у вікно на зелень і небо.
5
Обмежуйте емоційне сприйняття будь-якої інформації, намагаючись, в першу чергу, вловити її зміст.
6
Заведіть собі щоденник і блокнот для записів, куди фіксуйте заплановані справи та зустрічі, а також інформацію, яку вам ніяк не можна забути.
7
Заведіть звичку кілька разів перечитувати і перевіряти виконану роботу. Це може бути лист перед відправленням або щойно написана стаття. Поспіх в таких справах ні до чого, але завдяки цьому навику ви відчутно підвищите свою результативність.
8
Не соромтеся і задавайте питання. Це сприяє як розвитку інтелекту, так і уважності, адже саме в цей момент ви чіткіше фіксуєте інформацію в своєму мозку і заглиблюєтесь в її суть.
9
Існує безліч вправ та ігор на розвиток уважності, і багато з них нам знайомі з дитинства. Наприклад, малюнки на знаходження декількох відмінностей.
10
Навчіться сприймати інформацію аудиально, так як, візуально представлена, вона вимагає менше зосередження. Подібне розслаблення позбавляє уважності, в той час як сказане вголос дисциплінує, швидко включає сприйняття, і ви вникаєте в інформацію ту ж секунду.