Як вибрати туристичний рюкзак для походу.

Рюкзак , з яким ви будете ходити в похід, - це не просто ємність для зберігання всього необхідного. Насправді - це та річ, від якої залежить, дійдете ви до мети, і чи буде вам зручно в дорозі. Вибирати похідний рюкзак необхідно з урахуванням багатьох факторів.
Інструкція
1
Купуючи рюкзак, перш за все, визначитеся з об'ємом. Якщо ви - чоловік і вам належить багато нести, то ваш розмір рюкзака - 80-90 літрів, для жінки треба брати рюкзак на 60-70 літрів. Але це не означає, що нести вам доведеться по 70-80 кг, оскільки в вашому рюкзаку лежатимуть і такі об'ємні, але легкі речі, як спальний мішок.
2
Велике значення має конструкція рюкзака. Вона повинна бути жорсткою. В станкових рюкзаках жорсткість забезпечується металевим каркасом, до якого з боку спини кріпиться мішок рюкзака. Але це значно робить важчою рюкзак. Тому краще вибрати каркасний рюкзак, жорсткість якого забезпечують пластикові вставки в районі спинки.
3
Зверніть увагу на матеріал, з якого зшитий рюкзак, і якість швів, зсередини вони повинні бути оброблені тасьмою, що підвищує міцність швів. Матеріал покриття також повинен бути міцним і водонепроникним.
4
Лямки і поясний ремінь повинні регулюватися. Надіньте рюкзак, відрегулюйте його по своїй фігурі. Широкий поясний ремінь призначений для перерозподілу ваги вантажу з плечей на нижню частину торса. Він повинен бути м'яким і широким і забезпечений поясними стабілізаторами, щоб не тиснути на тіло. S-образні плечові лямки з виворітного боку повинні мати пенополиуретановие вставки, щоб вони не врізалися в плечі. Добре, якщо система кріплення лямок плаваюча, що дає можливість відрегулювати його по росту і особливостям фігури. Лямки повинні мати грудної ремінь для кращої фіксації їх на тілі.
5
Вітається наявність додаткових кишень і підвісок, до них можна кріпити поліуретанові килимки «пінки», різні дрібниці, які можуть стати в нагоді в поході. Верхній клапан рюкзака повинен бути забезпечений кишенею на «блискавки» - в нього можна скласти сірники, ключі, документи. У рюкзака повинні бути бічні стяжки, які також можна використовувати для кріплення килимків, термосів або іншого туристичного спорядження. Перевірте, щоб пряжки були міцними і досить потужними.
Рюкзак в поході повинен стати вашим кращим другом, а не найлютішим ворогом, тому до його вибору необхідно поставитися з усією серйозністю. При цьому необхідно враховувати не тільки вид туризму, а й вік, стать, рівень фізичної підготовки його носія.
Інструкція
1
Зверніть увагу на наявність у рюкзака «скелета». Якщо «скелета» немає, і рюкзак легко складається - перед вами легкий «м'який» варіант. Він може бути зручним лише при правильному укладанні речей. Якщо в конструкції передбачені вертикальні вставки з металу або пластику, це анатомічний рюкзак. Він важче і дорожче «м'якого», але вантажі в ньому переносити набагато зручніше, вага розподіляється рівномірно, і спина туриста залишається прямою.
2
Вибирайте рюкзак з міцної і щільної тканини, грязе- і водовідштовхувальним. Для міцності тканина може бути «армована» мережею з потовщеною нитки. Крім того, має значення вага тканини - чим вона легше, тим краще. Дно повинно бути більш щільним і захищеним від вологи, а шви прикриті стрічкою або прострочені подвійним швом.
3
Зверніть увагу на можливість складання рюкзака, в деяких моделях клапан відстібається, лямки з'єднуються разом, при цьому він перетворюється на невелику сумку. Добре, якщо рюкзак обладнаний Утяжка, за допомогою яких можна притягнути до нього громіздкий предмет, не помістився всередину.
4
Якщо ви плануєте довгі переходи, дуже важлива конструкція спинки. Краще всього, якщо в неї вставлені вертикальні пружні прокладки, але може бути і суцільна вставка з пінополістиролу (цей варіант гірше, так як погіршує вентиляцію спини). Не рекомендується варіант рюкзака, в якому спинка складається лише з одного-двох шарів тканини.
5
Лямки повинні бути м'якими і товстими. Обов'язково приміряйте рюкзак - вони не повинні бути занадто вузькими або широкими, обов'язкове система регулювання довжини лямок. Перевірте кріплення лямок, воно повинно відповідати вашому зростанню. Добре, якщо лямки з'єднані на грудях стяжкою, але якщо вони підібрані правильно, вона вам не знадобиться.
6
Рюкзак обов'язково повинен бути обладнаний поясним ременем, він зніме до 50% навантаження зі спини. В районі поясного ременя може бути пришита подушка - це дуже зручно, вона добре розвантажує лямки.
7
Безліч кишень - це зручно, але важко. В клапані обов'язково повинен бути кишеню для накидки, ножа, компаса. Кишені можуть розташовуватися з боків або ззаду, але чим більше кишень, тим важче укладати рюкзак в багажник автомобіля, їздити з ним в громадському транспорті.