Як виховати маленького дитини.

Напевно, всі молоді сім'ї хоч раз замислювалися над тим, як же правильно виховати їх маленьке чадо. Методи виховання у всіх батьків різні і безпосередньо залежать від особистісних особливостей.
Інструкція
1
Не бійтеся розпестити свого малюка, відгукуйтеся на його бажання перебувати поруч з вами з перших місяців життя - так ви сформуєте у нього впевненість у тому, що він не самотній, що він важливий. Задоволення його основних потреб так життєво необхідно для дитини.
2
Підтримуйте ініціативність крихти, говорите йому, що саме він зробив правильно: «Ти такий молодець, так високо заліз ...» - і лише потім вказуйте на помилку чи небезпека: «тут небезпечно лазити одному, клич маму». Природно необхідно докласти всіх зусиль, щоб середу навколо малюка була безпечною: приберіть небезпечні для нього предмети, захистіть розетки, заховайте дроти і т.п.
3
Чи не програмуйте його на невдачу. Не кажіть «ти не зможеш, вдаришся, збільшує, впадеш». Краще замініть ці фрази на «обережно, будь акуратніше, не вдаривши, ти зможеш, коли підростеш».
4
Пам'ятайте, якщо малюк нашкоднічал, він повинен зрозуміти, що поганий його вчинок, але не він сам («Ти молодець, але малювати на стінах - погано, це робити не можна»). Не чекайте, що малюк самостійно усвідомлює свій проступок і зрозуміє свою помилку. Постарайтеся пояснити йому це у найбільш доступній для нього формі.
5
Чи не принижуйте, не вішайте ярлики (дурний, негарний і т.д.) - «як ви яхту назвете, так вона і попливе». Це може послужити причиною закомплексованості у дитини. Використовуйте прості слова «можна» і «не можна», за допомогою яких вам вдасться побудувати адекватну лінію поведінки, а також впоратися з самими різними проблемами.
6
Не забувайте про те, що зростаючий дитина точно так само потребує заборонах, як і в дозволах та похвалі. Заборони і вимога виконання деяких правил допомагають дитині освоюватися в новому для нього світі, сприймати досвід інших людей, довіряти батькам. Тому не бійтеся забороняти дитині щось, робіть це якомога спокійніше і впевненіше, і тоді він не буде хникати і вередувати.
7
Чи не опікали крихітку надмірною опікою, дайте йому можливість самостійно досліджувати навколишній світ. Просто перебуваєте поблизу і страхуйте, але не втручайтеся в його діяльність. Інакше, в іншому випадку, дитина все життя буде перебувати під вашим крилом.