Як відбілити папір.

З плином часу папір покривається плямами і жовтіє. Вчені пов'язують цей факт з вмістом в ній заліза, яке окислюється. Важливо при відбілюванні папери дотримуватися обережності, щоб не пошкодити її і нанесену на фарбу.
Вам знадобиться
  • - ватяна паличка;
  • - перекис водню;
  • - кисть з верблюжого волосу;
  • - карбонат магнію;
  • - вода;
  • - промокальний папір;
  • - фотографічна кювету.
Інструкція
1
Перш ніж приступати до відбілювання, перевірте на міцність нанесення на папір фарби і відповідність обраного отбеливающего розчину. Для цього обмокніте в нього ватяну паличку і змочіть самий непомітний ділянку на аркуші. Дайте розчину висохнути. Якщо фарби не постраждали, даний відбілюючий розчин підійде для обробки. В іншому ж випадку від цього кошти слід відмовитися.
2
Пред відбілюванням очистіть папір від кислот, здатних її пошкодити. Приготуйте розчин, взявши на літр содової води 30мл світлого карбонату магнію, щоб отримати бікарбонат. Розчин влийте в пляшку і, як слід струснувши, залиште на кілька хвилин. Зачекайте, поки на дні пляшки почне випадати білий осад. Після цього карбонизовані воду акуратно перелийте в мірну посудину і додайте до неї стільки ж простий водопровідної води.
3
Папір покладіть на чистий промокальними лист лицьовою стороною вниз. На тильну сторону паперу нанесіть шар розчину. Для цього скористайтеся пульверизатором або м'якою верблюжої пензлем. Дайте висохнути.
4
Візьміть частина перекису водню і дві - карбонату магнію і ретельно перемішайте. Влийте розчин в фотографічну кювету і, поклавши папір на підтримуючу тканину, занурте в рідину. Тримайте папір в розчині, поки не дочекаєтесь потрібного результату.
5
Повільно на підтримуючої тканини вийміть лист з кювети і перенесіть на чисту промокальний папір . Умочіть ватяну паличку в антикислотний склад і в самому непомітному місці прикладіть. Це потрібно, щоб перевірити, чи не чи придбає вибілена папір рожевий або блакитний відтінок.
6
Якщо колір все-таки змінився, просто промийте лист в чистій воді. Якщо потрібно, змініть воду кілька разів. Промивання дозволить видалити залишки хімічних компонентів, які в подальшому можуть впливати руйнівно. Якщо колір не змінився, обробіть лист Антикислотний складом, наносячи його м'якою кистю з верблюжого волосу або за допомогою пульверизатора.