Як провести оцінку персоналу. оціночні листи майстра виробничого.

Чи потрібно проводити оцінку персоналу в компанії? Відповідь однозначна - треба. Як показує практика, грамотна, не формальна оцінка необхідна як роботодавцю, так і працівникові. Керівник має перелік фахівців, які є «ядром» компанії, а також якісний резерв кадрів. У вою чергу працівник, небайдужий до справи, якою зайнятий, повинен знати, що в компанії його цінують, у нього є перспектива просування по посадових сходах.
Інструкція
1
Яким чином проводити оцінку персоналу, вирішує керівник. Саме він дає завдання на розробку необхідних документів, визначає категорію працівників, які підлягають оцінці. Це можуть бути всі працівники підприємства, тільки робочі, або, навпаки, тільки фахівці.
2
Отже, отримано завдання по оцінці всього персоналу компанії. Мета - оцінити ефективність роботи кожного співробітника за ключовими показниками. Найчастіше це: - виконання виробничих завдань; - проявлена ініціатива; - якість роботи.
3
На кожного працівника необхідно підготувати оцінний лист. Оцінки в нього проставляються безпосереднім керівником структурного підрозділу (начальником цеху, майстром, начальником відділу) по закінченні певного періоду (кварталу, року). Оцінка може бути: 3 - вище очікуваного, 2 - відповідає очікуваному; 1 - нижче ожідаемого.В рядку разом розраховується підсумкова середня оцінка.
4
Кожен працівник повинен ознайомитися зі своїм оцінним листом. Після цього його потрібно здати до відділу управління персоналом, де він повинен зберігатися до закінчення наступного звітного періоду.
5
Підсумки оцінки ефективності роботи персоналу повинні враховуватися керівником при: • складанні резерву кадрів; • заміщенні вакантної посади; • розподіл преміального фонду; • направлення працівників на курси підвищення кваліфікації та ін.
6
Більш глибока оцінка персоналу відбувається при проведенні атестації работніков.Она, як правило, поширюється тільки на фахівців і керівників підприємства і проводиться один раз на три роки. Рішення про проведення чергової або позачергової атестації приймається керівником, чинним на правах єдиноначальності. Це рішення затверджується наказом. На підставі «Положення про атестацію» створюється одна або більше (залежно від розміру компанії) атестаційні комісії, складається графік проведення атестації, виконуються інші необхідні заходи.
Зверніть увагу
У зв'язку з тим, що в результаті атестації той чи інший працівник може бути визнаний «не відповідає займаній посаді», а потім звільнений, важливо суворо дотримуватися вимог ТК РФ.