Як впоратися з сверблячкою і почервонінням при дерматиті.

Серед захворювань шкіри одним з найпоширеніших є дерматит - запалення, супроводжуване сверблячкою і почервонінням. Алергічні дерматити виникають від безпосереднього впливу на шкіру речовин, які здатні викликати алергічну реакцію сповільненого типу. На місці контакту з алергеном відбувається розвиток набряклості, папул і мікровізікул, частина яких, розкриваючись, утворює мокнучі ділянки. Лікування дерматиту залежить від його виду, але існують загальні терапевтичні методи впливу на уражену шкіру.
Інструкція
1
Лікування будь-якого виду дерматитів починається з припинення впливу на організм фактора роздратування.
2
Зверніться до лікаря-алерголога або дерматолога, які проведуть ряд аналізів для виявлення алергену і призначення індивідуального лікування. Як правило, призначаються седативні та антигістамінні препарати всередину. Для зовнішнього лікування застосовуються мазі і креми, що містять кортикостероїдні засоби - «флюцінар», «Оксикорт», «Сінофлан», «Лорінден», преднизолоновая мазь. Також призначають пом'якшувальні креми, мазі та пасти з борною і саліцилової кислотами, нафталанную, сіркою і дьогтем.
3
Для лікування атопічного дерматозу, який носить яскраво виражений спадковий характер, велике значення має нормалізація режиму харчування, дієтотерапія, спокій і лікування супутніх захворювань, а також усунення джерел алергії.
4
У лікуванні дерматитів обов'язково застосовують препарати, що відновлюють роботу імунної системи, так як алергічні прояви дерматитів тісно пов'язані з імунними порушеннями.
5
Щоб зменшити свербіж і почервоніння уражених ділянок шкіри, виключіть її контакт з одягом з синтетичних волокон. Носіть білизну, тісно прилягає до шкіри, тільки з лляних або бавовняних тканин. Сухе повітря приміщень також несприятливо впливає на сверблячу шкіру, необхідна установка зволожувачів повітря.
6
Використовуйте досвід народної медицини, яка застосовує заходи комплексного впливу на організм, оздоровлюючи не тільки місцеві ураження шкіри, але і усуваючи причини, що викликають їх. Ефективно знімають свербіж і почервоніння при дерматитах примочки з настоями чистотілу, ряски болотної, череди, ванни з настоєм братків і багна болотного, з відваром вівса та ін. Прийом всередину настою ромашки, кропу, меліси, селери, оману також діє заспокійливо при шкірному свербінні . Відмінно знімають свербіж такі лікарські рослини, як кірказон, чистец, чистотіл, приготовлені у вигляді мазі.
Зверніть увагу
Лікування дерматитів обов'язково і має бути комплексним: медикаментозна терапія, зовнішні засоби, физиолечение, дієта, використання перевірених засобів народної медицини, тільки з погодження лікуючого лікаря.