Як навчитися красиво шити.

У всі часи майстерність кравчині було затребувано і високо цінувалося. Сьогодні при великій кількості брендів і виробників одягу залишається актуальним питання оригінальності і самовираження. До того ж фабричний одяг багатьом елементарно не підходить із-за того, що не враховуються індивідуальні особливості фігури. Та й пошите власноруч плаття обов'язково стане улюбленою річчю в гардеробі.
Вам знадобиться
  • - набір голок для ручного та машинного шиття;
  • - вимірювальна стрічка;
  • - канцелярське приладдя та папір для побудови викрійок;
  • - кравецькі шпильки;
  • - хороші ножиці;
  • - швейна машинка.
Інструкція
1
Перед тим, як починати навчання шиттю, забезпечте собі все необхідне для цього, оскільки практика в осягненні швейної майстерності набагато важливіше теорії. Якщо ви новачок в цьому, то не поспішайте купувати дорогу швейну машинку з великою кількістю стібків і функцій. Для початку вам цілком вистачить електричної машинки з основними швами (стачной, зигзаг, окантовочний). Якщо у вас є можливість, придбайте манекен - на ньому буде легше робити намітку і бачити всі свої помилки.
2
Перед покупкою тканинних відрізів для майбутньої спідниці або блузки освойте технологію ручних і машинних стібків, способи обробки країв, особливості роботи з різними за фактурою і властивостями тканинами. Для цього підійдуть старі відрізи або одяг, який ви вже не носите.
3
Для виготовлення викрійок необхідно місце. Будинки це найчастіше обідній стіл або навіть стать - будь-яка тверда поверхня, яку можна забезпечити гарним освітленням.
4
В якості навчальної літератури ви можете вибрати будь-яку книгу, яка починається з основ. Не починайте навчання з шиття одягу по журналах - ви повинні осягати базові навички побудови конструкцій одягу, а не просто копіювати вже готові викрійки.
5
Не поспішайте переходити до моделювання, поки не навчитеся швидко і без книг будувати базові викрійки. Добре починати з прямою двошовної спідниці, форма якої дуже проста, але саме на її основі ви пізніше зможете моделювати різні фасони. Після спідниці спробуйте побудувати креслення плечового виробу, наприклад, блузки з втачним рукавом. Після займіться Викроювання прямих брюк.
6
Якщо ж ви не хочете глибоко осягати ази шиття, а просто шити по готовим викрійками, то почніть з простих моделей, які пропонують журнали. Чим частіше ви будете шити, тим швидше зрозумієте принцип побудови креслень, навчитеся якісно з'єднувати і обробляти деталі на машинці.