Як зняти біле на білому тлі.

Все коли-небудь бачили світлу фотографію, де використовуються, в основному, тільки білі елементи на білому тлі. Щоб зняти це, потрібно зрозуміти ряд нескладних принципів установки експозиції та роботи зі світлом.
Інструкція
1
Шлях вирішення даного завдання полягає в тому, щоб відокремити один білий предмет від іншого або фону, зробивши так, щоб вони не зливалися. В ідеалі, треба отримати таку фотографію, де присутня багато відтінків білого, світло-сірого і не буде «вибитих» ділянок (тих, в яких немає деталей).
2
У сцені з білих елементів одним з основних факторів буде динамічний діапазон матриці. Він дозволить домогтися максимально великої кількості півтонів, зробивши більше відмінностей в білому . Використовуйте останні моделі дзеркальних цифрових камер, бажано професійного сегмента з повнорозмірною матрицею. Значення ISO варто виставляти якомога менше, в ідеалі - 50-400. Варто зауважити, що на якість зйомки сильно впливають характеристики використовуваної оптики. Віддайте перевагу светосильним об'єктивам з фіксованою фокусною відстанню або кращим в лінійці моделей зі змінною фокусною відстанню.
3
Якщо ви використовуєте студійні освітлювачі, виставите прилади так, щоб світло потрапляло на різні об'єкти по-різному. Наприклад, якщо ви знімаєте склянку з молоком на білому тлі, висвітліть стакан молока трохи яскравіше фону та інших елементів. Напрямок приладів теж варто урізноманітнити. Світло на фон може бути направлений прямо, а на склянку молока зверху і збоку. При використанні природного освітлення уникайте прямих сонячних променів. Пошукайте максимально розсіяне світло. Це може бути бічне світло з вікна або прямої в похмуру погоду.
4
Додаткове виділення може зробити маленька глибина різкості, відділення чіткістю одного предмета, на відміну від інших або фону. Експериментуйте з розставленими орендованих об'єктів на деяку відстань один від одного. Використовуйте светосильную оптику і знімайте на мінімальних значеннях діафрагми (максимально відкритої діафрагми). Оптику краще вибирати портретну або телеоб'єктиви. Максимально знизьте відстань між предметом, з якого буде проводитися фокусування, і фотоапаратом.
5
Дуже зручний зовнішній експонометр, який може виміряти значення падаючого світла з високою точністю. Якщо такого немає, знімайте в пріоритеті діафрагми і режимі центрально виміру, виставляючи значення брекетинга експозиції в плюс і експериментуючи з його значеннями. Не забувайте контролювати результат зйомки по гістограмі. Не допускайте такої експозиції, коли графік гістограми сильно виїжджає за правий край.
6
Знімайте тільки в RAW. Сучасні графічні редактори допоможуть виправити деякі недоліки фотографії, а також довести баланс білого, яскравості і контрастності знімка до оптимального.
Мистецтво фотографії має свої секрети і, як та інше мистецтво, вимагає чималого досвіду. Поступово освоюючи все нові і нові прийоми створення якісних фотографій, початківець фотограф неодмінно стикається з необхідністю відзняти білий предмет на білому фоні і заходить у глухий кут.
Інструкція
1
Основною умовою сприйняття нашим оком форми білого об'єкта є наявність тіней. Коли білий предмет знаходиться на білому тлі, очей автоматично сприймає один з них як сірий (залежно від зосередженості).
2
Цей же принцип працює і для фотооптики. Тому тут важливий баланс білого, який досягається комбінаціями розсіяного і відбитого світла, що дозволяє пом'якшити контраст, уникаючи при цьому надмірної освітленості (пересвета).
3
Підготовка до роботи. По-перше, потрібен білий фон (це може бути біла тканина, полотно або аркуш паперу). Важливо, щоб поверхня не була глянсовою. По-друге, освітленість (в ідеалі, природна і вольфрамовий світло), а так само спалах (краще зовнішня, ніж вбудована). Щоб уникнути висвічування окремих областей, використовуйте розсіювач. По-третє, потрібен стіл або щось ще, де можна встановити фон (для предметного фото).
4
Ваші дії. Закріпіть фон і направте на нього спалах (зручніше прикріпити її зверху над полотном).
5
Ліворуч і праворуч потрібно поставити відбивачі з того ж матеріалу, щоб сконцентрувати достатньо світла на предметі.
6
При необхідності, встановіть додаткову спалах, щоб краще освітити об'єкт спереду (або використовувати функцію наближення zoom).
7
Робіть пробні знімки, корегуйте рівень освітленості і контрастності. Намагайтеся не направляти спалах безпосередньо на об'єкт, краще зрушувати її вліво-вправо, домагаючись максимальної освітленість предмета. Краще виставляти фокус вручну.
8
Не засмучуйтеся, якщо не все вийде з першого разу, зрештою, огріхи легко правляться в фотошопі.